Ülkü Söylemezoğlu

Siyasi Parti Genel Başkanı, Milletvekili, İktisatçı, Bürokrat, Siyasetçi

Eğitim
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Devlet Lisan Okulu Almanca Bölümü

İktisatçı, Bürokrat, Siyasetçi, eski MDP Genel Başkanı, XVII. ve XVIII. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili. 1936,  Elbistan / Kahramanmaraş doğumlu. Baba adı Übeydullah, anne adı Ayşe Seniha, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Devlet Lisan Okulu Almanca Bölümü mezunu. Almanca biliyor. Konut, İmar ve Şehircilik, İşletme, Maliye uzmanlık alanlarıdır.

İmar ve İskân Bakanlığı Mesken Genel Müdürlüğü Plân ve Program Dairesi Başkanı, Genel Müdür Başyardımcısı, Müsteşar Yardımcısı, Özel Holding Genel Koordinatörü, Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı, Hür Demokrat Parti Kurucu Üyesi olarak görev yaptı.

Ülkü Söylemezoğlu, 1983 ve 1987 genel seçimlerinde ANAP’tan XVII. ve XVIII. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır.

KAYNAK: TBMM Albümü 3. Cilt 1983-2010 (2010), Ülkü Söylemezoğlu Kimdir? 3 Eylül 2014), Ülkü Söylemezoğlu (elbistanli.com, 14 Ağustos 2020), Ülkü Söylemezoğlu Kimdir? (marastanhaber.com.tr, 14 Ağustos 2020), Milliyetçi Demokrasi Partisi Eski Başkanı (dailymotion.com, 14 Ağustos 2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör