Burhan Akdağ

Foto Muhabiri, Editör, Gazeteci

Doğum
30 Ocak, 1961
Burç

Gazeteci, foto muhabiri, editör. Tv programı sunucusu Müge Anlı’nın eski eşi. 30 Ocak 1961, İstanbul doğumlu. Gazeteciliğe Güneş gazetesi ile başladı. Haftalık Şey gazetesi oradan da Tan gazetesine geçti. Sabah Gazetesi kurulunca Sabah’a geçti. Günaydın gazetesine geçerek Foto Spor’da çalıştı. İlk Alem dergisini çıkarttı. Alem’de iken televizyon ile tanıştı. İlk magazin programı Alem’i yaptı. Oradan Kanal 6’ya transfer oldu. Top Secret dergi ve programını yaptı. O da büyük ilgi gördü. Sonra Manşet dergisini, ardından İbrahim Tatlıses’in Randevu dergisini çıkardı. Kanal 6, Star TV, Show TV, Kanal D, ATV gibi birçok kanalda çalıştı.

Burhan Akdağ, spor muhabirliği de yaptı. İki dünya kupası takip etti. Futbolu çok seviyoru. 1. lig maçlarına gidip fotoğraflar çekti. Sonra Saraybosna'ya savaşa gitti. İki savaş gördü. Güneydoğu’da olayların çok sıkı olduğu dönemlerde 90’lı yıllarda Hakkari’de Sarıyer-Yüksekova maçını izlemeye gitti.

Şimdiye kadar 3 evlilik yapan Burhan Akdağ, evliliklerini şöyle anlatıyor:

“3 evlilik yaptım ama 2 eşim var. Müge Anlı'yla 2 kez evlendim. Bir gün tartışmıştık boşanmak istediğini söylemişti. Ben de ‘boşanmazsan…' diye söylendim. Ertesi gün boşandık. Sonra evlendiğimiz tarihte yine evlendik.

3 çocuğum var. İlk eşimden bir oğlum bir kızım var. Oğlum Metehan Amerika’da inşaat mühendisi. Kızım Aslıhan burada müzik öğretmeni. Müge Anlı’dan olan kızım Lidya da şu an okuyor. Aynı zamanda bir dedeyim. Oğlum Metehan’ın 2 kızı, Azra ve Arya var. Onlar da Amerika’da yaşıyorlar".

KAYNAK: Burhan Akdağ kimdir? (star.com.tr, 23.05.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör