Gözde Şeker

Televizyon haber sunucusu, Editör, Gazeteci

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü
Diğer İsimler
Haber Global Haber Spikeri

Gazeteci, televizyon haber programı sunucusu., editör. 1987 yılında İstanbul'da doğdu. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon Bölümünün ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünden mezun oldu.

Sektöre girişi lise yıllarında, 16 yaşında staja başladığı CNN Türk Ekonomi servisiyle oldu. İlerleyen yıllarda ekonomi muhabiri olarak görev yaptığı CNN Türk'te 5 yıl çalıştıktan sonra kuruluş aşamasında TRT Türk'te çalışmaya başladı. Bosna Hersek'te TRT Türk temsilciliğini kurdu, 4 yıl boyunca Bosna Hersek temsilcisi olarak görev yaptı.

Ardından aynı şekilde Tunus temsilciliğini hayata geçirip TRT Türk Tunus temsilciliği görevini yürüttü.

TRT Türk Küresel Bakış programında editörlük yaptıktan sonra Habertürk'e geçti.

Habertürk'te pek çok kuşağın sunuculuğunu üstlendi, Dış Haberler Müdürü olarak görev yaptı.

Ekim 2018'den bu yana Haber Global'de hafta sonu haberlerini sundu.

Gözde Şeker, şimdi ise, hafta içi her gece 00:00'da, gün içinde yaşanan gelişmelerin ve en son haberlerin yer aldığı Gözde Şeker ile Gece Ajansını sunuyor ve hafta içi Ana Haber bülteninin editörlüğünü yürütüyor.

HAKKINDA: Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021), Gözde Şeker - Editör - Spiker - Haber Global (tr.linkedin.com, 11.02.2021), Gözde Şeker (@gozdeseker) (twitter.com, 11.02.2021), Gözde Şeker (eksisozluk.com, 11.02.2021), Spikerler ve Sunucular - Gözde Şeker - Haber Global (facebook.com, 11.02.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör