Cansu Özlevi

Girişimci, Sosyal Medya Fenomeni, Modacı, İş İnsanı

Doğum
-
Eğitim
University of California’da Entertainment Studies eğitimi

İş insanı, girişimci, modacı, sosyal medya fenomeni. İstanbul’da doğdu. Annesi Rizeli, babası Zonguldaklıdır. Karadeniz, İsviçre, Amerika, Arap emirlikleri ve Kıbrıs kültürü ile büyüyüp ve yetişti.

Cansu Özlevi, 3 yaşından beri başta Dubai, Abu Dabi, İsviçre, Kıbrıs olmak üzere Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinde aile şirketinin işleri yükümlülüğünden kaynaklı olarak yurtdışında yaşadı ve seyahat etti. Ailesinin yatırım ve emlakçılık şirketi bulunması sebebiyle küçük yaştan itibaren yatırım alanında uzmanlaştı. Ailesi artık emeklilik hayatını yaşamaktadır.

Dans konusunda hatırı sayılır bir yeteneğe sahiptir. Dans hocası küçük yaştan beri babası oldu. Babası aynı zamanda Cansu Özlevi’ye ayrıca 5 yaşından itibaren meditasyon ve felsefe eğitimleri verdi. GEA Akademide iki yıl boyunca Felsefe Eğitimi aldı. Yakın Doğu Üniversitesi: Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü okul birincisi olarak tamamladı. Ardından eğitimine Başkent İletişim Akademisinde: sunuculuk, oyunculuk, tiyatro ve diksiyon alanlarını ekledi.

Cansu Özlevi, Amerika’nın Los Angeles eyaletindeki University of California’da Entertainment Studies eğitimi aldığı Los Angeles’ta 2 yıl boyunca yaşadı. 2023 yılında Yüksek Lisansını Üsküdar Üniversitesi- Görsel İletişim ve Tasarım Bölümünde yaptı.

Türkiye’ye döndüğünde Tekstilci İş Adamı Yusuf Yosi Özlevi ile evlendi ve bu evliliğinden Dünya Tatlısı Mia Su Özlevi adında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

2022 yılında Su Edition Finansal Danışmanlık Şirketini kurdu. Su Edition firması özünde bir girişimcilik firmasıdır. Cansu Özlevi’nin uzmanlaştığı tecrübelerinin bilgi birikimini faaliyete geçirmek ve ülkesini gururlandırma vizyonu içerisinde oluşturulmuş ticari alanda varolan bir firmadır. Bireysel yatırım danışmanlığı, büyük yatırım projeleri ve moda alanında faaliyet göstermektedir. Aralık 2022’de kızının adını verdiği “Mia Su” adlı kadın şık giyim markasının lansmanını yaparak kendini tüm Türkiye’ye tanıttı. Başarılı kadın kitlesine hitap eden ürünleri yoğun ilgi ve beğeni gördü.

Cansu Özlevi, sanat camiasından pek çok ismi kendisine müşteri olarak kazanan Miasu markası sayesinde, Başarı ve Kariyer ödüllerinden, Türkiye’de en iyi çıkış yapan kadın giyim markası ödülünü almıştır.

Cansu Özlevi, bu başarıya ek olarak, sosyal medya platformu instagramda “ Cansu Miasu” olarak tanınmaktadır. İnfluencer ve Fenomen olan Cansu Özlevi’nin büyük bir hayran kitlesi vardır.

KAYNAK: Bilgi Teyidi (10.02.2023).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör