Alperen Burak Ulucan

Girişimci, İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

Girişimci, iş adamı. 1996 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Alperen Burak Ulucan, Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Bölümünü burslu bitirmiştir. Üniversite’de aldığı lisansın yanında birçok uluslararası firmada görev almıştır.

 Çeşitli firmalarda dijital medya ve dijital pazarlama alanlarında görev alan Ulucan, Üniversite’yi bitirdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri Bay Atlantic University Mentora College’da eğitim almıştır. Harvard Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi üniversitelerden, dijital medya, dijital pazarlama, girişimcilik gibi konularda da sertifika eğitimleri almıştır. Dijital medya ve girişimcilik alanında birçok televizyon kanalına, dergi ye gazeteye bilgilendirici röportajlar vermektedir.

 Üniversite ve lise yıllarında, bir çok Sosyal Sorumluluk Projesinde yer alan Ulucan, aynı zamanda basketbol, satranç gibi çeşitli spor aktivitelerinde profesyonel olarak müsabakalarda yer almıştır.

Alperen Burak Ulucan,  2020 yılında kurulan “Hangi Otele Gidilir” isimli seyahat platformunun kurucusudur. Sahip olduğu dijital medya ajansının bünyesinde çalışmalarını devam ettirmektedir.

KAYNAK: Bilgi Teyidi (27.05.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör