Mustafa Yiğit Zeren

CEO, İş İnsanı

Doğum
22 Ekim, 1991
Eğitim
Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü
Burç

İş Adamı, Zeren Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su. Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 tarihinde Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini de Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul’daki Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile bitiren Zeren, Yüksek Lisansını 2019 yılında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 26. sırada olan The London School of Economics’te yaparak, ekonomi alanındaki eğitimini tamamlamıştır.

Mustafa Yiğit Zeren, İngiltere’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaptığı stajların ve çalışma hayatının ardından babası Sayın Rıdvan Zeren’in 1973 yılında temellerini attığı Zeren MM’e bilgi ve deneyimini aktarmak ve hayallerini gerçekleştirmek üzere 2015 yılında yurda geri dönmüştür.

Mustafa Yiğit Zeren, uluslararası mali müşavirlik ruhsatı olan “ACCA” ile İngiltere’deki çalışmalarını Zeren MM UK’de sürdürmekte, Zeren MM Türkiye’de ise Yönetici Ortak olarak görevine devam etmektedir.

Zeren Group’ta 2018 yılına kadar Baş Finans Müdürü (CFO), 2018’den günümüze ise Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde, birçok ülkede projeler yürütmekte olan Zeren Group, bu projelerini başta Türkiye, İngiltere ve Karadağ olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerindeki ofislerinden koordine etmektedir.

Zeren Group Holding adına ülke içerisinde ve uluslararası alanda birçok başarılı işe imzasını atan Zeren Group CEO'su Mustafa Yiğit Zeren, farklı sektörlerdeki başarısını, 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülünü alarak tasdiklemiştir.

Uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Mustafa Yiğit Zeren; başta TÜSİAD, DEİK ve TABA Am-Cham olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey kurum ve sivil toplum kuruluşunda aktif olarak yer almaktadır.

İyi derecede İngilizce ve İspanyolca, orta seviyede Rusça bilen Zeren; aynı zamanda sporla da profesyonel anlamda ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir.

Mustafa Yiğit Zeren, “Bireyin, kendisini geliştirmesine” oldukça önem vermektedir.

KAYNAK: Bilgi teyidi (05.03.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör