İlker Kulaksız

Konuşmacı, İş İnsanı, Eğitimci

Doğum
15 Eylül, 1982
-
Eğitim
Lise mezunu
Burç

İş adamı, konuşmacı, eğitmen. 15 Eylül 1982 doğumlu. 20 yılı aşkın profesyonel iş hayatında internet teknolojileri alanındaki hizmet sunan birçok şirketle ortak iş ve danışmanlık yaptı. Birçok inovasyon projelerinde girişimci olarak yer alan İlker Kulaksız girişimcilik hayatına İletişim ve Finans, Ekonomi alanında iki farklı proje ile başladı.

Çalıştığı firmaların, Satış, dijital büyümesine ve inovasyonuna yardımcı olan İlker Kulaksız, kendisini Dijital Büyüme takıntılı, Satış Profesyoneli ve İnovasyon Düşkünü olarak tanımlıyor. Hali hazırda Kurucusu olduğu Ynylab şirketi ile Yemek nerede yenir ve Bugün nereye gidelim başta olmak üzere Sosyal Medya Platformlarında milyonlarca takipçisine hizmet edecek sistemi kurmuş yeni geliştirilen Mobil App ler ile Sektörde yeni bir soluk ile yapay zekanın her alanında hizmet edecek işler yapmaktadır.

Yemekneredeyenir altında geliştirilen Mobil App kişiselleştirilebilir alışkanlıkları izlerken kullanıcılarına daha hızlı akıllı ödeme sistemleri yanı sıra, akıllı arama algoritması sayesinde son kullanıcının aradığını doğru ve hızlı bulmasını sağlayan yapay zeka çözümleri sunarken, Bugunnereyegidelim tarafında ise doğru hızlı bir şekilde tatil, konaklama, butik otel, otel, villa aramalarını hızlı bir şekilde Sosyal medya ile pekiştirip hızlı sonuçlar vermektedir,

Diğer girişimi Gastro Dijital ile Sosyal Medya projelerine danışmanlık ve teknik çözüm sağlamakta aynı zamanda Restoran ve Otel olarak müşterilerine Sosyal Medya içerikleri üretme desteği ve eğitimleri vermektedir.

Bir çok Üniversiteye Dijital Girişim, Sosyal medya ve Satış üzerine seminerlere katılıp konuşmacı olmuş binlerce öğrenci ile birebir tanışma fırsatı bulmuş ve onlara ilham vermeye çalışan İlker Kulaksız halen İstanbul’da Üniversitelerden gelen konuşmacı davetlerini kabul edip katılım sağlamaya devam ediyor.

Satış ve Sosyal medya ile ilgili ilk kitabının yazımını halen sürdürmektedir.

Denizli Mehmet Akif Ersoy Lisesinde okurken ilker Kulaksız yaz aylarında öğrencilik yıllarında internete merak saldığı için erkenden çalışmaya başladı ve Okul sonrası ve hafta sonları sürekli Bilgisayar ve İnternet teknolojileri alanında kendisini geliştirdi

İlk ajansını 1999 yılında Landland  adıyla arkadaşlarıyla birlikte kuran Kulaksız, daha sonra sektördeki açıkları bulup Türkiye’nin ilk sosyal arkadaşlık sitelerinden birisini oluşturdu. Dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına varan Kulaksız ilk girişiminden  başarıyla çıktından sonra Türkiye’nin ilk ekonomi forumunu oluşturup Dijital dünyada yoluna girişimler yapmaya devam etti,

 

Yemekneredeyenir’i 2012 senesinde kurup Sosyal medya üzerinde ilk defa Restoranlara yönelik dijital reklamların startını vermiş oldu, o zamana kadar Türkiye de böyle bir iş modeli olmadığı için halen sektörün lideri konumdadır, Hem yeme içme sektörüne yön vermesi, hem de milyonlarca kullanıcısına dijital içerikler paylaşıp, restoranlarla insanların köprüsü haline gelmiştir, 2012 yılından sonra  Bugunnereyegidelim ve Kahvaltiyanereyegidelim inde kurucusu olarak Hem tatil hemde Kahvaltı odağında da lider konumda kullanıcılarına hizmet vermektedir. sonrasında  Gastro Dijital ‘in kurucu ortağı olmmuştur.

2012 yılını bitirirken Yemekneredeyenir i şirketleştirip bölgesel bir oyuncu olması yolunda ilk adımları attı.

2015 itibariyle Bugunnereyegidelim ide başlatıp  entegre tam hizmet reklam ajansına dönüştürdü. fırsat buldukça yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda konuşmacı/eğitmen olarak yer almaktadır.

Web sitesi: www.yemekneredeyenir.com

KAYNAK: İlker Kulaksız (Bilgi teyidi, 13 Haziran 2020).

YNY LAB CEO’SU İLKER KULAKSIZ

İnovasyon projelerindeki girişimcilik yönüyle sektörde adını duyuran İlker Kulaksız, girişimcilik hayatına iki farklı proje ile başladı. 20 yılı aşkın süredir devam eden profesyonel iş hayatında, internet teknolojileri alanında hizmet sunan birçok şirketle ortak iş ve danışmanlık yaptı. Çalıştığı firmaların karlılık oranlarını, dijital büyümesini ve sürdürülebilir inovasyon çalışmalarını yürüten İlker Kulaksız; kendisini Dijital Büyüme eğilimli, Sonuç Odaklı bir Satış Profesyoneli ve İnovasyon Düşkünü bir Gezgin olarak tanımlıyor.

Günümüzde, kurucusu olduğu YNYLab şirketi ile YemekNeredeYenir, BugünNereyeGidelim, KahvaltiyaNereyeGidelim instagram lovemarkları başta olmak üzere, 8 yıldır sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçinin beğenisini kazanmaktadır. Mobil Aplikasyonlar ile de takipçilerine üst düzey hizmet veren sistemi kurmuş olan YNYLab, yeni geliştirilen teknolojilerle güncellediği sisteme her geçen gün yeni bir soluk getirerek yapay zekanın her alanında hizmet eden projeler geliştirmektedir. İlker Kulaksız, Yemekneredeyenir’i 8 yıl önce kurup, Sosyal Medya cephesinde ilk defa Restoranlara yönelik dijital reklamların startını vermiş oldu. O zamana kadar Türkiye’de böyle bir iş modeli yoktu ve Yemekneredeyenir halen sektörün lideri konumunda. Yemekneredeyenir; hem yeme- içme sektörüne yön vermek, hem de milyonlarca kullanıcısına dijital içerikler paylaşmakla, restoranlarla tüketicilerin birleşme noktası haline gelmiştir. 2012 yılından sonra Bugunnereyegidelim ve Kahvaltiyanereyegidelim platformlarının da kurucusu olarak, hem Tatil hem de Kahvaltı odağında da lider konumda kullanıcılarına hizmet vermektedir. 2012 yılını bitirirken Yemekneredeyenir i şirketleştirip bölgesel bir oyuncu olma yolunda ilk adımları attı. 2015 yılı itibariyle Bugunnereyegidelim i de entegre tam hizmet Otel, Tatil, Gezi, Villa kiralama ve tanıtım reklam ajansına dönüştürdü.

Günümüzde, Yemek Nerede Yenir markası için geliştirilen Mobil App kişiselleştirilebilir alışkanlıkları izlerken, kullanıcılarına daha hızlı akıllı ödeme sistemleri yanı sıra, akıllı arama algoritması sayesinde son kullanıcının aradığını doğru ve hızlı bulmasını sağlayan yapay zeka çözümleri sunarken, Bugun Nereye Gidelim Mobil App doğru ve hızlı bir şekilde tatil, konaklama, butik otel, otel, villa aramalarını optimize edip en güncel ve hızlı sonuçları sunmaktadır.

YNYLab, bir başka katma değerli girişimi ‘’Gastro Dijital’’ ile sosyal medya projelerine danışmanlık ve teknik çözüm sağlamakla birlikte, Restoran ve Otel müşterilerine sosyal medya içerik üretimi desteği ve dijital medya eğitimleri vermektedir.

Birçok üniversiteden Dijital Girişim, Sosyal Medya ve Satış üzerine seminer davetleri alan İlker Kulaksız, konuşmacı olduğu okullardaki binlerce öğrenciyle birebir görüşmeye önem vererek, yeni nesil öğrencilere ilham vermeye devam etmektedir. İş yoğunluğuna göre planlamaya alarak, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda konuşmacı/eğitmen olarak yer almaktadır. Satış ve Sosyal Medya ile ilgili ilk kitabının yazımına devam etmektedir.

Denizli Mehmet Akif Ersoy Lisesinde okurken; yaz aylarında, öğrencilik yıllarında internete merak saldığı için erkenden çalışmaya başlayan İlker Kulaksız, okul sonrası ve hafta sonları sürekli bilgisayar ve internet teknolojileri alanında kendisini geliştirdi. İlk ajansını 1999 yılında Landland adıyla arkadaşlarıyla birlikte kuran Kulaksız, daha sonra sektördeki açıkları bulup, Türkiye’nin ilk sosyal arkadaşlık sitelerinden birisini oluşturdu. Dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına varan Kulaksız, ilk girişimini başarıyla sonuçlandırdıktan sonra Türkiye’nin ilk ekonomi forumunu oluşturup Dijital dünyada girişimci kimliğini sürdürmeye devam etti. Hiç bitmeyen inovasyon yolculuğu ve merak duygusuyla gelişen kariyer yolculuğunda geldiği son noktada, YNYLab şirketi üzerinden çalışmalarına devam etmektedir.

Yazar: HABER
FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör