Tanyer Sönmezer

Konuşmacı, Araştırmacı Yazar, İş İnsanı

Eğitim
ODTÜ Makina Mühendisliği

İşadamı, Yazar, Konuşmacı, MCT Management Centre Türkiye Hissedar & Kıdemli Ortağı. Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Satış konusunda bir MBA ve bir Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine Harvard Busıness School’da ”Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi”, Oxford Leadershıp Instıtute’de “Liderlik“, MIT’de “İnovasyon”, Stanford’da “Değişim Yönetimi, Design Thinking” ve London Busıness School’da “İnovasyon Liderliği” üzerine okusa da, hayatı Lunapark’ta çalışırken öğrenmiş bir Danışman’dır.

Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir Kahraman olmayı tercih eder. Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinin tamamına danışmanlık yapmakta olan, uzun yıllar MCT’nin CEO’luğunu yapan Sönmezer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubunun Hissedarı, danışmanlık projelerinde Kıdemli Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Tanyer Sönmezer, kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer almaktadır.

 

Kitapları:

 

15:21 Yöneticinin Beslenme Çantası (2006)

Yöneticinin Sırt Çantası (2016).

 

KAYNAK: Yönetim Kurulumuz ve Kıdemli Ortaklar - Hissedar & Kıdemli Ortak (mct.com.tr, 26.03.2021), Tanyer Sönmezer, kitapları (nadirkitap.com, kitapyurdu.com, sahibinden.com vd., 28.03.2021).

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör