Ertan Özyiğit

Konuşmacı, Televizyon Programı Sunucusu, Araştırmacı Yazar, İletişimci

Doğum
Eğitim
Anadolu Üniversitesi

Yönetim ve İletişim Stratejisti, Araştırmacı Yazar, TV Program Yapımcı ve Sunucusu. 1963, Ankara doğumlu. Kasım 2017’de WBR-İstanbul YKB adlı reklam ajansını kurdu. Merhum Aytunç Altındal'ın öğrencisi. Anadolu Üniversitesinde Ekonomi okudu. Reklam sektöründe 'Marka Cambazı' olarak anılan şirketlerden birine sahip.

Daha önce Kral ve Ben isimli tartışma programını sunmuştu. 2017’den itibaren Beyza Hakan’la birlikte 24tv’de Kayıt dışı adlı programı sundu. Sonra sık sık Cansu Canan'ın sunduğu habertürk'teki canlı yayın programına katıldı. Prof. Hasan Köni'nin kaos isimli kitabına ön söz yazdı.

İlgi duyduğu konular Aytunç Altındal’ınkilere büyük benzerlik gösteren Ertan Özyiğit, çeşitli illerde düzenlenen, siyonizm. ezoterizm, stratejik analiz konulu panellere konuşmacı olarak katılmıştır. Misak-ı Milli coğrafyası, Batı Trakya tarihi ile ilgili kitapları vardır.

 

Kitapları:

 

Gel Tarihe Geçelim - 3 Kitap Takım (Reşit Altan Erkekli, Murat Gunem ile (2015),

Musul - Vilayet Konseyi - Bir Ayrılığın Hikayesi (Yalçın Koçak ile, 2017),

Big Mac - Rumeli Türkleri'nin Kayıp Tarihi (2017)

Batı Trakya Türk Cumhuriyeti - 100. Yıl Anısına (Yalçın Koçak ile, 2017),

 

Uzmanlık Dalları:

 

Stratejik Analiz

Aile Şirketlerinde Yönetim

Uluslararası İletişim

Okültizm

Gizli Cemiyetler

Ezoterizm

 

Seminer Konuları:

 

İllüminati

Tapınak Şövalyeleri

Gülhaç Teşkilatı

Kuru Kafa Kemikler Teşkilatı

Siyonizm

Hasan Sabbah – Haşhaşinler

 

KAYNAK: Ertan Özyiğit kimdir, nereli, ne iş yapıyor? (ulakhaber.com, 25 Tem 2020), Ertan Özyiğit, koronavirüsten sonraki felaketi açıkladı (yeniakit.com.tr, 22 Mart 2020 ),  Ertan Özyiğit (sozcukitabevi.com, 12.08.2020), Ertan Özyiğit (ilknokta.com, 12.08.2020), Ertan Özyiğit (kidega.com, 12.08.2020), Ertan Özyiğit Yazarına Ait Tüm Kitaplar - Ertan Özyiğit Biyografisi (kitapyurdu.com, 12.08.2020).

 

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör