Tuna Tüner

Konuşmacı

Doğum
Eğitim
Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümü

Konuşmacı, Kuantum Drama – Aile Dizimi Uygulayıcısı.1979 yılında İstanbul'da doğdu. Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünden mezun olduktan sonra sinema dalında meslek hayatına başladı. Kısa bir süre sonra, yaşamını insan ruhu ve zihninin işleyişiyle ilgili araştırmalara adadı.

"Kuantum Teorisi"yle başlayan bu serüvende, insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü, çekim yasası ve kuantum düşüncesinin işleyişini keşfetti. R.Şanal'dan "Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcı" eğitimi aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nden Aile ve Yaşam Koçluğu ile Eğiticinin Eğitimi'nden sonra Almanya'da Bert Hellinger'le Aile Dizimleri Workshop'larına katıldı. Stephan Hausner'ın Kronik Hastalıklar ve Uzun Süreli Semptomlar, Psikoterapist Dr. Gunthard Weber'in Organizasyon Dizimleri ve Deepak Chopra'nın eğitim seminerine katıldı. Güncel olarak da Yakın Doğu Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir . Kendine özgü  programlar olan "Hayatı Kullanma Kılavuzu’nu ve "Yetişkinler için Hayat Bilgisi” ni oluşturdu.

Aile ve atalarımızdan taşıdığımız "Karmik" sorunların şifalanmasında insanoğlunun elindeki en güçlü teknik olan Aile Dizimi'ne değişik bir bakış açısı katan Kuantum Drama   çalışmalarına gerek Türkiye'de gerekse de Avrupa'nın birçok yerinde devam etmektedir. Dünyada ilk defa "intercultural" bir dizimleme çalışması yapmaktadır. "multidisipliner" bir dizimleme çalışması da yeni çalışmalarındandır. Bireylere ve Kurumlara yönelik koçluk faaliyetleri ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra seminerle çok sayıda insana ulaşmaktadır. Youtube videoları ilgiyle takip edilmektedir.

KAYNAKÇA: Tuna Tüner (tunatuner.com,  23.01.2021), Tuna Tüner kimdir?                      (kuantumdrama.blogspot.com, 23.01.2021), Tuna Tüner (tiyatrolar.com, 21.01.2021), Türkiye’nin Altın Çocuğu Kuantum Drama uzmanı Tuna Tüner Edirne’de  (haberler.com,  17.08.2010).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör