Onur Erim

Konuşmacı, Araştırmacı Yazar, Ekonomist, Siyaset Bilimci

Doğum
Eğitim
Washington D.C.’de School of Political Campaign Managament Bölümü
Diğer İsimler
Ramazan Onur Erim. R. Onur Erim.

Siyaset bilimci, ekonomist. Dragoman Strateji Başkanı, yazar, konuşmacı. Tam adı Ramazan Onur Erim. Medyada R. Onur Erim olarak da geçer. 1971, İstanbul doğumlu Ramazan Onur ERİM ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lise ve üniversite eğitimlerini New Jersey’de (A.B.D.) tamamlamıştır.

Siyasi seçim danışmanlığı üzerine uzmanlaşan Erim, lisans eğitimini İktisat ve Siyasal Biliminde tamamladı. Washington D.C.’de School of Political Campaign Managament Bölümünde Siyasi Seçim Kampanyaları ve Çin Pekin Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölümlerinde lisansüstü eğitimi gördü.

1992 yılında Beyaz Saray’da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak görev aldı. 1996 yılında Clinton-Gore Başkanlık Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masası’nda koordinatörlük yaptı. Moneywell Bank (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü ve Global Capital Finance Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

ABD’de birçok Türk cemiyetinde aktif görev alan Erim, Türklerle ilgili pek çok lobicilik faaliyetinde bulundu. Erim ayrıca, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Vatandaşlar Kurulunun kuruluş yılında seçilen en genç üye unvanına da sahip.

Dragoman Strateji adlı kuruluşun Başkanı olan ve Habertürk, Akit Tv,  Tv 100 gibi çeşitli tv  kanallarında katıldığı tartışma programlarında konuk konuşmacı olan Onur Erim’in 2017 yılında "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” adlı bir kitabı yayımlanmıştır.  Evli, ve iki çocuk babasıdır.

KAYNAK: Ramazan Onur ERİM Yönetim Kurulu Üyesi (turkaf.org.tr, 13 Aralık 2016), Siyaset Bilimci R. Onur Erim, Çomü’ye Geliyor (canakkalememleket.com, 6 Nisan 2017), Onur Erim kimdir? (haberler.com, 21 Nis 2021), ONUR Erim - President - Dragoman Strategies  (tr.linkedin.com, 10.06.2021), Onur Erim (eksisozluk.com, 10.06.2021), Onur Erim (wikileaks.org, 10.06.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör