Ahmet Acar (Rektör)

Profesör, Akademisyen

Doğum
Eğitim
ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

Akademisyen, profesör.  ODTÜ eski rektörü. 1949, İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamlayan Acar, yüksek lisansını University of Pennsylvania Wharton İşletme ve İktisat Okulunda almış, doktorasını Pennsylvania Üniversitesi Bilim ve Sanat Enstitüsünde tamamladı.

Prof. Dr. Ahmet Acar, Stratejik yönetim ve işletme politikaları, sayısal karar modelleri, girişimcilik ve küçük boyutlu işletme yönetimi konularında ders verdi. 2008 ve 2012 yıllarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü olarak atandı. Aynı zamanda İşletme Bölümü Başkan Yardımcısı, İşletme Bölüm Başkanı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kuzey Kıbrıs Kampüsü Kurucu Rektörü unvanları altında görev yaptı. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlara eğitim ve danışmanlık desteği vermektedir.

KAYNAK: Ahmet Acar (eksisozluk.com, 18 Haziran 2008), ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet ACAR - ODTÜ'nün Gözü Kulağı (odtuluden.com, 23 Ocak 2017), ODTÜ İşletme Bölümü - Ahmet Acar (metu.edu.tr, 21.03.2020), Globol İlişkiler Forumu -  Üyeler (gif.org.tr, 21.03.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör