Halil İbrahim Özcan (Şarkıcı)

Pop Müzik Yorumcusu

Doğum
15 Haziran, 1987
Burç

Pop müzik sanatçısı. 15 Haziran 1987, İstanbul doğumlu. Aslen Sivaslıdır. Liseyi İstanbul’da Özel Gaye Lisesinde tamamladı. Daha sonra 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde yüksek öğrenime başladı. 2006 yılında Kanada’ya giderek Toronto’daki Canada York Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi aldı. Kanada’nın Montreal kentindeki McGill Üniversitesi ve Southern Polytechnich Üniversitesinde insan kaynakları eğitimi gördü. Daha sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul’da bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tiyatro bölümüne kaydoldu ve sanat yaşamına başladı.

Sanatçının ilk albümü Eylül 2011’de Şahin Özer Müzik şirketinden çıkardığı “7 Renk”tir. Genç şarkıcının albümünde 10 parça yer almaktadır. Şahin Özer, uzun yıllar prodüktörlüğü bıraktıktan sonra Halil İbrahim Özcan’ın albümüyle yeniden müzik dünyasına merhaba demiş oldu. Albümdeki şarkılardan “İhanetin Kokusu” Kubilay Kasap yönetiminde kliplendirilirken 2012’de “7 Renk” şarkısına Teoman Topçu tarafından klip çekildi.

KAYNAKÇA: Halil İbrahim Özcan (magazinkolik.com, erişim: 17 Aralık 2015), Halil İbrahim Özcan (kardelensevdasi.com, erişim: 17 Aralık 2015).  

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör