Gülten Ünlü Kavak

Diş Hastalıkları Profesörü, Profesör, Akademisyen

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akademisyen, diş hastalıkları profesörü. 1962 yılında Diyarbakır'da doğdu. Mehmetçik İlkokulu (1973) ve Diyarbakır Anadolu Lisesi'ni (1981) bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1988'de mezun oldu. Kasım 1988'de Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız - Diş - Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başla­dı. 1992'de "Déminéralisé Kemik Tozu ve Doğal Koral Implantlann Kemik îçi Kavitelerde Osteogenezis Üzerine Etkilerinin Deneysel Olarak Ince­lenmesi" konulu tezini vererek "Doktor" unvanını aldı. 1995'te yardımcı doçent ve 1996'da doçent, daha sonra profesör oldu.

Prof. Gülten Ünlü Kavak, uzun yıllar Dicle Üniversitesi'nde görev yaptı. Kendi branşında yaptığı çeşitli bilimsel araştırmalar branşıyla ilgili çeşitli dergilerde yayımlandı. Emekli olduktan sonra İzmir' yerleşerek Alsancak semtinde kendi özel muayenehanesini açtı. evli ve Arman, Damla adlarında iki çocuk annesidir.

KAYNAKÇA: Dicle Üniversitesi Bülteni (Sayı: 25, Şubat 1997, s. 47), Şevket Beysanoğlu / Diyarbakırlı Fikir ve Sanat Adamları (c. 3, s. 507, 2. bas. 1997), Basın.

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör