Selen Yalaz

Muhabir, Metin Yazarı, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü

Gazeteci, muhabir, metin yazarı. 1993 yılında İzmir’de doğdu. İzmir’de Bornova Koleji’nden mezun olduktan sonra, yüzde 70 burs ile girdiği İstanbul Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümünü ilk üçte tamamladı.

İlkokuldan beri istediği meslek gazetecilikti. Eğitim aldığı Üniversite yıllarında medya zirvelerini yönetti ve aktif görev aldı. Yine üniversite yıllarında Cnn Türk Ana Haberde muhabir olarak staja başladı. Ana haberdeki stajının ardından Akıl Çemberi gibi birçok programda görev aldı.

Üniversite mezuniyetinin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’da özel bir okulda 8 ay İngilizce eğitim aldı. Burada bir yandan yabancı ve yerli medya kuruluşlarına freelance haber yazdı.

 Londra’daki eğitimini tamamladıktan sonra ilk profesyonel işi CNN Türk’te Cüneyt Özdemir ile 5N1K oldu. 2 yıl boyunca program muhabirliği ve editörlüğün yanı sıra Dipnot.tv’ye çeşitli alanlarda yazı yazdı. Youtube’da yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu Kalebodur ve Mimarlık ile Fark Yaratanlar programında metin yazarlığı yaptı.  

5N1K’daki deneyiminin ardından hayali olan diplomasi muhabirliği için Ankara’ya geldi. Demirören haber ajansında yaklaşık 2 yıl Diplomasi Muhabirliği yaptı. Burada geçirdiği yaklaşık bir yıllık süreçte çok sayıda habere imza attı.

Her zaman gönlünde yatan görsel medyaya ise 2020 yılında Haber Global'le başladı. Haber Global'de CHP ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kritik önem taşıyan alanlarda görev yapıyor.

Seyahat etmeyi, kitap okumayı, yeni yerler keşfetmeyi çok seven Selen Yalaz, lisede Şan eğitimi aldı, TRT korolarında görev aldı. Yalaz aynı zamanda sporla da ilgileniyor. Lise boyunca aktif Voleybol oynadı, küçük yaşta başladığı voleybol kariyerine ara verse de zaman buldukça Voleybol maçlarına katılıyor ve müsabakaları izlemeyi kaçırmıyor. 

HAKKINDA: DHA'da yaprak dökümü! Hangi başarılı isim Haber Global'e geçti? (medyaradar.com, 12 Mart 2020), Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021), Selen Yalaz - Muhabir (tr.linkedin.com , 11.02.2021), Selen Yalaz (@selenyalaz) • Instagram (instagram.com, 11.02.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör