Gülşah İnce

Muhabir, Gazeteci

Doğum
28 Mayıs, 1986
Eğitim
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Burç
Diğer İsimler
Gülşah Birsen İnce

Gazeteci. FOX Haber Muhabiri. FOX Haber Sunucusu Burak Birsen’in eşi. 28 Mayıs 1986 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Doğan Haber Ajansında uzun yıllar muhabirlik görevini üstlendikten sonra FOX Haber ekibine katıldı.

2008 yılında FOX TV bünyesinde FOX Haber ekibinde çalışmaya başladı. 2012 yılında aynı yerde çalışan yaz aylarında ana haber sunuculuğunu üstlenen Burak Birsen ile evlenen Gülşah İnce’in bu evlilikten Beren Birsen isimli bir kızı dünyaya gelmiştir.

Gülşah Birsen İnce ismini kullanırken, şu anda Gülşah İnce ismini kullanması çiftin boşandığı yönünde ki soruların belirmesine yol açmıştır.

İki isminde bu yönde bir açıklaması bulunmazken, sosyal medya hesaplarında çiftin son zamanlarda beraber pozları olmaması dikkatleri çekmiştir. FOX Haber’de çalışan Burak Birsen ve Gülşah İnce’in boşandığına dair ise kesin bir bilgi mevcut değildir. İki isimde halen FOX Haber bünyesinde gazetecilik görevlerini sürdürmektedir.

Ekrem İmamoğlu ile seçim döneminde oldukça sık röportajlar gerçekleştirmesi ve seçim döneminde ziyaretlerinde muhabir olarak yer alması da adının daha çok duyulmasında rol oynamıştır.

FOX Ana Haber'de 24 Temmuz 2016’te ilginç bir görüntü ekranlara yansımıştı. Ana haber sunucusu Burak Birsen Taksim'deki demokrasi mitingi için FOX muhabiri olan eşi Gülşah İnce Birsen'e bağlanınca renkli bir kare oluşmuştu.

KAYNAKÇA: FOX Haber'de Burak Birsen Eşi Gülşah İnce Birsen'e Canlı Bağlandı (Medyafaresi.Com, 24 Temmuz 2016), “Hayatımın en zor, en inanılmaz 36 saatiydi” (24saatgazetesi.com, 10 Şubat 2017), Gülşah İnce Kimdir – FOX Haber Muhabiri (Newstr.Net, 19.07.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör