Murat Üzel

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü

Gazeteci, haber spikeri. 1980'de İstanbul'da doğdu. Şişli Terakki Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimi almak için Işık Üniversitesi'ne girdi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

Üniversitenin hemen ardından 2002 yılında gazetecilik ve televizyonculuk hayatına adım attı. İlk adresi CNBC-e idi. CNBC-e'de Dış Piyasalar masasında Editör-Sunucu görevini aldıktan sonra Dış Piyasalar Şefi olarak atandı.

2013'te TRT Türk'te yayımlanan haber programı Küresel Bakış'ta Haber Müdürlüğü'nü üstlendi. 2014'te CNBC-e'ye geri dönerek sunuculuk ve editörlük yaptı.

2015'te Sunucu unvanıyla NTV ekonomi masasına geçti. 2017'de NTV'de ekonomi masasından ayrılarak NTV haber merkezine geçti, haber spikerliği yaptı.

2018'de Haber Global'e transfer oldu ve Ekonomi Müdürü görevini üstlendi. Hafta içi hergün, dünyada ve Türkiye'de yaşanan en son ekonomik gelişmelerin yer aldığı Ekonomi Bültenini sunmaktadır.

Kariyeri boyunca çeşitli özel etkinliklerde sunuculuk görevleri üstlenen Murat Üzel evli ve iki çocuk babasıdır.

İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

HAKKINDA: Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021), Murat Üzel - Head of Economy News (tr.linkedin.com, 11.02.2021), Murat Üzel (@murat__uzel) • Instagram (instagram.com, 11.02.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör