Duygu Kaya

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Eğitim
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Diğer İsimler
CNN TÜRK haber sunucusu

Gazeteci, haber sunucusu. 1989, İstanbul doğumlu. Tam adı Duygu Kaya Kumarki. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu.

İsveç Halmstad University'de 1 yıl Erasmus programına katıldı. Üniversitede okurken Bolu'da yerel gazetede çalıştı. Mezun olduktan sonra Medya Akademisi'nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. Hürriyet Gazetesi İstihbarat ve Dış Haberler servisinde staj yaptı.

İlk kadrosunu Artı 1 TV'de 2013 yılında muhabir olarak aldı. Daha sonra Habertürk ailesine katıldı ve burada 3 yıl muhabir olarak çalıştı. Siyasetten ekonomiye, sağlıktan kültür sanata pek çok branşta haber ve canlı yayın yaptı. Nisan 2018’de Kanal D Haber’e transfer oldu. Burada da yine insan hikayesi ağırlıklı haberler yaptı. Aynı yılın Ağustos ayında CNN TÜRK ailesine katıldı. Gece Haberleri ve Hafta Sonu Güne Merhaba'yı sunuyor.

Meslek hayatı boyunca çalıştığı dosya haberlerden biri Gazeteciler Cemiyeti'nden ödül getirdi. Engellilerin eğitim hayatını anlatan dosyası haber araştırma dalında ödüle layık görüldü. Ayrıca Türk Böbrek Vakfı'ndan da "Hasta kalbine rağmen" adlı haberiyle ödül aldı.

Duygu Kaya, Türkiye'nin çeşitli noktalarında eksikleri olan dezavantajlı okullara yardım kampanyaları düzenliyor. Oradaki öğrencilerin eğitim öğretimde eksik kalan ihtiyaçları destekçiler aracılığıyla tamamlanıyor. Bu kampanyalar sayesinde pek çok okulda kütüphane kuruldu. Boş zamanlarında özellikle kültür sanat organizasyonlarına katılıyor. Spor salonu yerine sahilde uzun yürüyüşler yapmayı seviyor. Müzik, özellikle de etnik müzik olmazsa olmazı.

Duygu Kaya, 6 Şubat 2016’da oyuncu İsmail Hocaoğlu ile evlenmiştir.

KAYNAK: İsmail Hacıoğlu ile Duygu Kaya Kumarki evlendi (cnnturk.com, 06.02.2016), CNN Türk'te virüs şoku, ünlü spiker Duygu Kaya koronaya yakalandı (yenicaggazetesi.com.tr, 10 Ekim 2020), CNN Türk muhabiri Duygu Kaya koronavirüse yakalandı (sondakika.com, 10 Ekim 2020), Ekran Yüzleri (cnnturk.com, 28.01.2021), Duygu Kaya Haberleri - Duygu Kaya Kimdir (haberler.com, 28.01.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör