Meltem Acet

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Doğum
01 Eylül, 1982
Burç
Diğer İsimler
Habertürk Tv haber sunucusu

Gazeteci, tv haber programı sunucusu. Akademisyen bir anne ve babanın kızı olan Meltem Acet, 1 Eylül 1982, Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji’ni tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ekonomi bölümünü derece ile bitirdi. Kendisini iş hayatına daha iyi hazırlamak için ODTÜ'de İşletme Masteri (MBA) yaptı ve asistanlığa başladı. Sonra profesyonel hayata atıldı. Finans sektöründe İngiltere'de, Amerika'da ve son olarak da Türkiye'de çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, Can Gürzap ve Arsen Gürzap'ın kurucuları olduğu Diyalog İletişim'den de, spikerlik, sunuculuk, etkili konuşma kurslarını tamamladı. Vücut dilini geliştirmek için de tiyatro eğitimi aldı. 

Fox Tv bünyesinde üst düzey yöneticilik yapmış, stratejik planlama direktörlüğü ve Reyting Analiz bölümlerini de yönetme gibi görevlerde bulundu. A Haber’de Z Raporu, Teve2’de Mola, Artı 1 TV’de Ekonomi Haber Müdürlüğü yaptı. Paranın Nabzı ve Sıradışı adlı programları hazırlayıp sundu.

TGRT Haber Ekonomi Müdürü olarak da görev yapmış olan Meltem Acet, bu kanldan daha sonra ayrılıp Habertürk’e transfer oldu. Günümüzde Habertürk ekranlarında Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni ve gündüz kuşağında saat başı Manşet programını sunmaktadır.

2019 yılında 14 yıl evli kaldığı Onat Acet’ten ayrılmıştır. Bu evliliğinden de Ela adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Öte yandan boşandıktan sonra eşinin soyadını kullanmaya devam etmiştir.

HAKKINDA: Meltem Acet’in yeni adresi Habertürk oldu (superhaber.tv, 25.12.2018), Meltem Acet Kimdir? (ensonhaber.com, 04.02.2021), Meltem Acet Kimdir? (hurriyet.com.tr, 04.02.2021), Meltem Acet Kimdir? (mynet.com, 04.02.2021), Meltem Acet Kimdir? (timeturk.com, 04.02.2021), Meltem Acet Kimdir? (haberler.com, 04.02.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör