Göksu Öngören Özgür

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Doğum
03 Eylül, 1987
Eğitim
Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü
Burç
Diğer İsimler
CNN Türk haber sunucusu

Gazeteci, tv haber sunucusu. 1.69 metre boyunda, 58 kilo. Asker bir ailenin ikinci çocuğu olarak, 3 Eylül 1987 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. İlk ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.

İstanbul’da Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’ne girdi. Üniversitede okurken, İstanbul TRT Haber Merkezi’nde muhabir olarak çalıştı. 3 sene boyunca muhabirlik yaptıktan sonra ekrana çıkmaya başladı. Lisans tezini hazırlamak için yaklaşık 1 sene çalışmaya ara verdi. Lisans tezini “Siyasal İletişim ve Propaganda” konusunda hazırladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli yerel ve ulusal kanalın haber merkezinde görev aldı, her zaman kendi haber bülteninin hem editörlüğünü hem sunumunu gerçekleştirdi.

TVEM kanalında, yaklaşık 5 sene, “Ana Haber Bülteni”ni sundu ve haber müdürlüğü görevini üstlendi. Haber bültenlerinin yanı sıra çeşitli programlar da hazırlayıp sundu. ‘Dünya Gündemi’ programı ile farklı ülkelerdeki siyasi, ekonomik ve her türlü yaşam haberlerini ekrana taşıdı. Temsilcilerle yaptığı canlı bağlantılarla aktif bir program hazırladı. Son olarak hazırlayıp sunduğu ‘Her Şeyin Başı Sağlık’ programıyla da, alanında uzman doktorlar ile insan sağlığına katkı sağlamak açısından önemli bir proje gerçekleştirdi. Özgür, Türkiye ve dünya tarihine yakından tanıklık etti, birçok önemli yayında hem editörlük hem moderatörlük yaptı.

Göksu Öngören Özgür, sıklıkla doğa ile iç içe mekanları tercih ediyor, ruhunu ve bedenini bu şekilde dinlendiriyor.

Hayvanları çok seviyor. Evinde de evcil hayvanları var. Sokak hayvanlarına elinden geldiğince yardım ediyor, barınakları sıklıkla ziyaret ediyor.

KAYNAK: Göksu Öngören kimdir? (haberler.com, 4 Eylül 2020), CNN Türk Sunucusu Göksu Öngören Özgür Kimdir? (tozlumikrofon.com, 20 Eylül 2020), Ekran Yüzleri (cnnturk.com, 28.01.2021), Göksu Öngören Özgür kimdir (tivitrend.com, 28.01.2021),  Göksu Öngören Özgür Kimdir? (facebook.com, 28.01.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör