Merve Dinçkol

Televizyon haber sunucusu

Doğum
06 Şubat, 1986
Eğitim
Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü
Burç

Televizyon haber sunucusu. Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satışından sonra birçok çalışanıyla yollarını ayıran Kanal D'de, hafta sonu ana haber bülteninin yeni sunucusu ise Merve Dinçkol oldu.

6 Şubat 1986, İstanbul doğumlu Merve Dinçkol, İstanbul Kadıköy'de ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Merve Dinçkol eğitim hayatını İstanbul'da geçirirken Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Eğitim hayatı esnasında o dönem adı Lig TV olan Beinsport kanalında stajını yaptı.

Eğitimi devam ederken  Başkent İletişim'e yazılan güzel spiker burada  sunuculuk ve spikerlik dersleri aldı. Merve Dinçkol'un profesyonel anlamda ilk iş tecrübesi Ulusal Kanal'da oldu. Burada önce arka planda çalışan güzel spiker muhabirlik ve editörlük görevleri yaparak meslek hayatına başladı. Dinçkol daha sonra bu kanalda gün içerisinde haberleri sunma görevini üstlendi.

Ulusal Kanal ile yolları ayrılan spiker buradan sonra bir süre Bugün TV'de görev yaptı ve Milliyet ile anlaşarak buradan ayrıldı. Milliyet için Öykü Cengiz ile program hazırlayan başarılı spikerin son durağı Kanal D oldu. Kanal D'de Gözde Atasoy Kökçü'nün kanaldan ayrılması ile yerine Merve Dinçkol geçti.

Merve Dinçkol, Kanal D ekranlarında Kanal D Haber Hafta Sonu sunumuyla izleyenlerle buluşmadan önce, son olarak Öykü Cengiz ile Milliyet'te program yapıyordu. Merve Dinçkol, Beşiktaş taraftarı.

KAYNAK: Merve Dinçkol Kimdir? (a24.com.tr, 08.12.2019), Merve Dinçkol Kimdir? (superhaber.tv, 08.12.2019), Merve Dinçkol Kimdir? (tivitrend.com, 08.12.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör