Zahide Yetiş

Televizyon Programı Sunucusu, Araştırmacı Yazar

Doğum
07 Ağustos, 1972
Eğitim
9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü
Burç

Televizyon programı sunucusu, yazar. 7 Temmuz 1972, Viyana / Avusturya doğumlu. Tahsin Yetiş ile Ayten Yetiş’in kızı. 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü mezunu. Boy: 1,71 m.  Babasının burs kazanıp okul için gittiği Viyana'da dünyaya geldi. Anne tarafı Yunanistan - Selanik, baba tarafı Kütahya'dan İzmir'e gelmiştir. Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir'de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji'de tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

Çocukluk yıllarında TRT'de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

TV8 'de "Kentlerin Dili" adlı programla Türkiye'yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye'nin ilk Teknoloji Programı olan 'İnternet TV' yi sundu, 'İnternet Dünyası' adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında "Genç Gözüyle Tartışma" , "İnternet TV", "Türk Site", "Gün Başlıyor", "Şans Karesi" ve "İzlenimler" gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

TRT'de çocukluk döneminde seslendirmeler yapan Zahide Yetiş, birçok programda sunuculuk yaptı. 2009 yılında Kanal D'de yayınlanan üç sezon "Doktorum" programını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sundu. Bu programla tanındı. Daha sonra ATV'de "Zahide'yle Yetiş Hayata" adlı programda sunuculuk yaptı.Bu programın sona ermesinden sonra, 7 Aralık 2015'ten beri SHOW TV'de haftaiçi her sabah yayınlanan Zahide Yetiş'le programını sunmaktadır.

Ayrıca iki kitabın yazarı olan Zahide Yetiş;  Engelli yazar Onur Ustaoğlu'nun yazdığı Hey! Biz de Buradayız isimli sesli kitaba da seslendirme ve tanıtımda destek vermiştir.

Zahide Yetiş, işadamı Cem Arısoy ile Paris'te 16 Eylül 2014 tarihinde evlendi. 19 Eylül 2014 tarihinde de İstanbul Kuruçeşme'de düğün yaptı.

 

Kitapları:

 

Dinle! Hayat Sana Fısıldıyor (2013), Şifa Niyetine(2015).

 

Oynadığı Sinema Filmi:

 

Düğün Dernek 2: Sünnet (Doktor, 2015)

 

KAYNAKÇA: Zahide Yetiş'in eşi Cem Arısoy kimdir? (haberturk.com, 28.02.2018), Zahide Yetiş kimdir? (sinematurk.com, 18.06.2018), Zahide Yetiş (sinematurk.com, 18.06.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör