Ebru Baki

Televizyon Programı Sunucusu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü

Gazeteci, tv programı sunucusu. 1975, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde staj yapmaya başladı. Lise'den itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurt dışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

İletişim Fakültesi'nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü'ne devam etti. Hürriyet Gazetesi'nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili çeşitli ödüller kazandı.

Hürriyet'ten sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK'te ekonomi haberlerini sunmaya başladı. 2001'den bu yana CNN TÜRK'te ekonomi programı hazırlayıp ve editörlük yapıyor.

Ebru Baki, CNN TÜRK'te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sunuyor. ''Bu mesleğe çok saygın ve başarılı isimlerle adım attım. Onların yanında yetiştim ve yetişiyorum'' diyor.

Yarı dönemli olarak aldığı konservatuar eğitimini ise hayatı boyunca her alanda en büyük yardımcı olarak görüyor. Baki'ye göre dünyanın en güzel sporu binicilik; piyano ise onun için bir tutkudur.

KAYNAK: Ebru Baki (cnnturk.com.tr, 06.10.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör