Müge Anlı

Televizyon Programı Sunucusu, Gazeteci

Doğum
19 Aralık, 1973
Eğitim
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Burç
Diğer İsimler
Atv Müge Anlı ile Tatlı Sert

Atv Müge Anlı ile Tatlı Sert programı sunucusu, gazeteci. 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası İhsan Anlı'dır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde hukuk üzerine yaptı.

Televizyon hayatına ilk olarak magazin alanında başlayan Anlı, diğer bir magazinci Şenay Düdek'le Kanal D'de yaptığı Dobra Dobra adlı magazin üzerine sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı bir program yapmıştır.

Bir sezon birlikte program yaptıktan sonra, aynı programa Düdek Cenk Eren'le FOX'ta, Anlı ise Pakize Suda'yla Kanal D'de devam etmiştir. Dobra Dobra'daki sunuculuk deneyimi ile magazinciliği bırakıp tam anlamıyla sunuculuğa geçti; atv'de yayınlanan kendine ait Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı tartışma programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin hâlâ bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaktadır.

Tatlı Sert'in dışında, 2010 televizyon sezonunda, daha önceden Sinan Çetin yapmış olduğu Film Gibi adlı programla aynı formatta bir programı atv'de sundu.

Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler konuk edildi.

1993’te evlendiği gazeteci Burhan Akdağ'dan 2008’de boşandı. Bu evlilikten  Lidya Müge Akdağ adlı bir kız annesidir.

 

TV Şovları:

Müge Anlı ile Tatlı Sert, Müge Anlı ile Mektubunuz Var, Dobra Dobra.

KAYNAKÇA: Müge Anlı kimdir? (sabah.com.tr, 23.05.2018), Müge Anlı kimdir? (aksam.com.tr, 23.05.2018), Müge Anlı kimdir? (star.com.tr, 23.05.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör