Özdem Çevik

Koro Şefi, Ses Sanatçısı

Doğum
25 Kasım, 1973
Eğitim
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü
Burç

Ses sanatçısı, koro şefi. 25 Kasım 1973, İstanbul doğumlu. Lise tahsilinden sonra İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Üsküdar Musiki Cemiyeti sınavlarını da kazanarak icra sınıfına kabul edildi, burada uzun yıllar koristlik, solistlik ve öğretim üyeliği yaptı.

Konservatuar eğitimi sürerken, 1996 yılında TRT'nin açmış olduğu sınavları da kazanarak Akidli Ses 2.lik payesi ile mezun oldu.

Yolcular adlı grupla bir albüm çalışması yapmış, Radyo Alaturka Canlı Yayın ve bir çok TV çekimine, konsere ve röportaja, imza atmıştır. Radyo Alaturka'da Canlı Yayın En İyi Program Ödülü almıştır.

Başta İstanbul olmak üzere 60 il ve ilçemizde 150 konserin solistliğini yapmıştır. Halen konser ve sahne çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca Keyf-i Meşk Musiki Topluluğu, Nüans Musiki Topluluğu ve Kale Türk Müziği Korosunun koro şefliği görevini de ifa etmektedir. Ayrıca hem Ordu Mensubu protokole hem de başta Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi gibi siyası protokole de konserler vermiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör