Mustafa Baloğlu

Cerrah, Milletvekili, Tıp Doktoru, Siyasetçi

Doğum
01 Ocak, 1967
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Burç

Tıp doktoru, genel cerrahi uzmanı, siyasetçi, belediye başkanı, milletvekili. 1 Ocak 1967'de Konya'nın  Akşehir ilçesinde doğdu. Annesinin adı Nuran, Babasının adı Kemal'dir. İlk orta ve lise öğrenimini Akşehir'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahi alanında uzmanlığını yaptı. Kütahya E-tipi cezaevi, Akşehir devlet hastanesi acil tabibi olarak görev yaptı. Etimesgut devlet hastanesi ve Akşehir devlet hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Baştabib yardımcılığı ve Baştabiblik görevlerinde bulundu. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Akşehir Belediye Başkanı seçildi.

24., 25. ve 26. Dönem Konya Milletvekili seçilerek Plan bütçe komisyon üyeliği yaptı. Genel merkez yerel yönetimler ve teşkilat işleri başkan yardımcısı olarak çalıştı. İyi düzeyde İngilizce bilen Baloğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAK: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Konya (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör