Kemalettin Aydın

Milletvekili, Tıp Doktoru, Siyasetçi

Doğum
10 Mayıs, 1962
Eğitim
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Burç

Tıp doktoru, siyaset adamı, milletvekili. 10 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane’nin Torul ilçesinde dünyaya geldi. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Cemile'dir. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İhtisasını Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tamamladı. 2003 yılında Doçent unvanı aldı. Ayrıca İktisat Fakültesini bitirdi.  Birçok STK'da yöneticilik yaptı. 100’ün üzerinde yerli ve yabancı makale ve köşe yazısı ile 20’nin üzerinde kitap ve kitap bölümü yazdı. Kongre ve sempozyum yöneticiliği yaptı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Tıp Eğitimi AD Kurul Üyesi, İdarecilik ve İhale Komisyon Üyesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Proje Değerlendirme ve Sağlık Bakanlığı ile Avrupa Birliği Ortak Projelerinde Danışman Üye ve Araştırmacı, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi, Enfeksiyon Hastalıklarından Korunma ve Savaşım Derneği Başkanı, Trabzon, Gümüşhaneliler Derneği ve Gümüşhanespor Başkan Yardımcısı, Zigana Köyü Turizm Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısıdır.

23., 24. ve 25. dönem AK Parti Gümüşhane Milletvekili seçilerek parlamento çalışmalarına katıldı. AK Parti Genel Merkez il koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ocak 2013 tarihinden itibaren bir süre Genel Merkez AR-GE başkan yardımcılığı görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 3. Cilt 1983-2010 (2010), TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 25. Dönem Milletvekilleri – Gümüşhane (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör