Feyzullah Kıyıklık

Belediye Başkanı, Milletvekili, Yönetici, İlahiyatçı, Eğitimci, Hukukçu, Siyasetçi

Doğum
15 Mart, 1949
Eğitim
İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Burç

İlahiyatçı, eğitimci ve hukukçu, yönetici, bürokrat, belediye başkanı, siyaset adamı, milletvekili, 15 Mart 1949'da Çorum'da doğdu. Babasının adı Rüşdü, annesinin adı Halime'dir. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1971-1982 yılları arasında Beyoğlu Müftülüğünde memurluk, Safranbolu Lisesi ile Galatasaray Lisesinde Din Bilgisi öğretmenliği, 1983-1991 yılları arasında serbest avukat olarak çalıştı.

1992 yılında Bakırköy'den ayrılarak ilçe olan Bağcılar ilçesinin ilk Belediye Başkanlığı görevine seçilerek, dört dönem (15 yıl) bu görevi üstlendi. Talebe cemiyet ve federasyonlarının yönetimlerinde bulundu ve Mefkureci Öğretmenler Derneği il kuruculuğunu yaptı. Birlik Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, ÇEKVA, Hukukçular Derneği ve ÖNDER'in üyelik ve kuruculuklarında bulundu. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği'nin Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Feyzullah Kıyıklık, Ak Parti’den 23.,24., 25. ve 26. Dönemlerde İstanbul Milletvekili seçildi. Halen çalışmalarını TBMM’de yasama faaliyetlerine katılarak sürdürmektedir. İyi derecede Arapça, orta derecede İngilizce ve az derecede Farsça bilen Kıyıklık, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAK: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), Feyzullah Kıyıklık (tbmm.gov.tr, 16.01.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör