Atilla Aydıner

Kamu Yöneticisi, Eczacı, Belediye Başkanı

Doğum
Eğitim
İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu

Eczacı, kamu yöneticisi. İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı. 1948 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Rizelidir. Lise eğitimini  Pertevniyal Lisesinde tamamladı. İstanbul Eczacılık Yüksek Okulundan mezun olarak, iş hayatına 1980 yılında Bayrampaşa'da Eczacı olarak başladı. 1984 -1987 yılları arasında, İstanbul Eczacı Odası'nda genel sekreterlik  görevini yürüttü. 1958 yılından bu yana Bayrampaşa'da ikamet etmekte olan ve Bayrampaşa Tuna Spor Kulübü Başkanlığı da yapan Aydıner, Tuna Lisesi'nde bir süre İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.

Siyasi yaşamına Refah Partisi ile adım attı. Mahalli İdareler Enstitüsünde şehir planlaması, belediyecilik, belediye mevzuatı ve yöneticilik konularındaki eğitimini başarıyla tamamladı. Uzun yıllar Refah Partisi ve Fazilet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 1994-2004 yılları arasında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

30 Ekim 2001 tarihinde Ak Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatını kurarak; Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı görevini 8 Mayıs 2007'ye kadar devam ettirdi. 22 Temmuz 2007'de 23. Dönem İstanbul İkinci Bölge Ak Parti Milletvekili Adayı gösterildi. Mart 2009 yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Çeşitli vakıflarda ve derneklerde başkanlık, yöneticilik ve mütevelli heyeti üyeliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temel Haklar Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

16 Mart 2011'de olağanüstü toplanan Belediye Meclisi tarafından Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilerek, başkanlık görevini 30 Mart 2014'e kadar sürdürdü. 30 Mart 2014'te yapılan  yerel seçimlere AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olarak katıldı ve yüzde 50.4 oranında oy alarak yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Aydıner, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

KAYNAK: Özgeçmiş (bayrampasa.bel.tr, 15.11.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör