İsmail Küçükkaya

Televizyon Programı Sunucusu, Gazeteci, Yazar

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi

Gazeteci, yazar, tv sunucusu. 1972, Simav / Kütahya doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Kütahya’da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe öğrencilik yıllarında 1991’de Hürriyet gazetesinde muhabir olarak başladı. Daha sonra Sabah ve Star gazetelerinde muhabir olarak çalıştı.

Küçükkaya, 2000 yılından itibaren Akşam gazetesinde köşe yazları yazdı. 2003 yılında köşe yazarlığının yanı sıra Skytürk Televizyonu Ankara Temsilciliğine getirildi. 2005-2008 yılları arasında Akşam gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı. 2008 yılında aynı gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. Bu görevini Haziran 2013 tarihine kadar devam ettirdi. Gezi Parkı olaylarındaki hükümet karşıtı tutumu nedeniyle gazetedeki görevine son verildi. Üç ay aradan sonra Fox TV’ye geçerek daha önce Fatih Portakal’ın sunduğu “Çalar Saat” programını sunmaya başladı. Halen bu programını devam ettirmektedir.

2002 yılında eşinden boşanan Küçükkaya, İstanbul’da annesiyle birlikte yaşamaktadır. Küçükkaya’nın 2008 yılında yazdığı “Cumhuriyetimize Dair” ve 2012 yılında İlber Ortaylı ile kaleme aldığı “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” adlı yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

KAYNAKÇA: Plaza Mahkumu Olmayacağım (röportaj, yenisafak.com, 1 Aralık 2008),  İsmail Küçükkaya Kimdir? (hurriyet.com.tr, erişim: 12 Ocak 2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör