Gökçen Özdoğan Enç

Halkla İlişkiler Uzmanı, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
16 Mart, 1976
Eğitim
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Burç

Halkla ilişkiler uzmanı, politikacı, milletvekili. 16 Mart 1976’da Antalya’nın Serik ilçesinde doğdu. Aslen Burdur Bucaklıdır. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Emine’dir. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde, liseyi Antalya Çağlayan Lisesi'nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenciliği devam ediyor.

Gökçen Özdoğan Enç, halkla ilişkiler uzmanı olarak kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004 yılında AK Parti İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdikten sonra 2008 - 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24., 25. ve 26. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi. 24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Türk Parlamenterler Birliği üyesi olarak göreve devam etti. Aynı zamanda TBMM Türkiye-Kosta Rika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı. Ayrıca Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği üyesi, TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi, AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Orta düzey İngilizce bilen Gökçen Özdoğan Enç, evli ve 1 çocuk annesidir.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Antalya (Akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör