Bekir Alim

Şair

Doğum
11 Eylül, 1962
Eğitim
Sivas Cumhuriyet Lisesi
Burç
Diğer İsimler
Sitemkar Aşık, Sultanşehirli

Şair. 11 Eylül 1962, Eskikarahisar köyü / Ulaş / Sivas doğumlu. Sivas Cumhuriyet Lisesini bitirdi. Şiirlerinde Sitemkar Aşık ve Sultanşehirli mahlaslarını da kullandı. 1990 yılında, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Milli Eğitim Yayınevinde memur olarak çalışmaya başladı. Hizmetini Sivas Rehberlik ve Araştırma Merkezindeki memurluk göreviyle sürdürdü.

İlk şiirleri Sivas’ta yayın yapan yerel televizyonlarda yayımlandı. Daha sonra şiirlerinin bir bölümü, Türk Eğitim Sendikasının çıkardığı Gökkuşağı dergisi ile kimi okul dergilerinde yer aldı. 2006 yılında Gündüz Yayınevi ile Anayurt gazetesinin düzenlemiş olduğu şiir yarışmasında kendisine hece dalında takdir belgesi verildi. Sivas Aşıklar Derneği üyesidir. Çoğunlukla aşk, sevgi, doğa, hüzün ve sitem konularını işlediği şiirlerinin bir kısmını Bergüzar (2006) adlı bir şiir kitabında topladı.

HAKKINDA: Sebahat Mayda Yavuz / Şiir Çadırı Antolojisi (2006), Kırık Kalemler Grubu Şiir Antolojisi, Deli Mavi Sevdalar Grubu Şiir Antolojisi (2007), Türk Şairleri Şiir Antolojisi,  2007 Şairler Seçkisi (2007), Mustafa Ceylan / Güllük Şiir Güldestesi (2007).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör