Nur Viral

Radyo ve Televizyon Programı Sunucusu

Doğum
13 Mayıs, 1974
Eğitim
Üniversite mezunu
Burç

Radyo ve Tv programı sunucusu. 13 Mayıs 1974, İstanbul doğumlu. Boy 1.73 m, kilo 59 kg. Eğitim hayatını da İstanbul'da tamamladı, üniversite mezunudur. Özel radyoların açılmasıyla birlikte yayın hayatına başlayan Nur Viral, 1993 yılından itibaren farklı radyo kanallarında sunuculuk ve yayın ve yayın yönetmenliği yaptı. 

Türkiye'nin ilk sağlık programı sunucusu olarak, sağlık programı sunmaya ilk olarak Tatlıses TV'de başladı. Uzun yıllar "Hayat Ağacı" adlı sağlık programının sunuculuğunu yaptı. Sağlık programları serüvenine uzun yıllar muhtelif kanallarda devam ederek, 5 yıl boyunca, Hayat Ağacı isimli kadın kuşağı programını Tatlıses TV ve ortak yayın yapan 40 yerel televizyon aracılığı ile izleyiciye ulaştırdı.

Ünlü sunucu, sırasıyla Kanal 7, TNT, Samanyolu TV, Show TV, Türkmax Gurme ve Beyaz Tv olmak üzere pek çok farklı kanalda yemek ve sağlık programları yaptı.

Yemek yapmayı ve dünya mutfakları hakkında bilgi edinmeyi çok seven Viral, aynı zamanda bir Türk Sanat Müziği aşığıdır. Güzel sunucu halen hafta içi her gün 11:00’da Beyaz Tv ekranında yayınlanan Hayatta Her Şey Var isimli kadın kuşağı programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Nur Viral, sürpriz bir aşka yelken açmış, gönlünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem'e kaptırmıştı. Yakın bir zamanda ortak dostları aracılığıyla tanışan ikilinin ilişkisini evlilik kararıyla noktaladıklarını Superhaber duyurmuştu. 26 Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Emil Ertem ile Roma Büyükelçiliği'nde evlendi. Çiftin evliliği 9 Temmuz 2019’da boşanmayla son buldu.

 

KAYNAKÇA: Nur Viral kimdir - Beyaz TV Hayatta Her Şey Var sunucusu Nur Viral kaç yaşında nereli evli (a24.com.tr, 14.03.2019), Nur Viral ile eşi Cemil Ertem boşandı! (bolgegundem.com, 09.07.2019), Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri (vakifbank.com.tr, 17.07.2019), Nur Viral kimdir? (superhaber.tv, a24.com.tr, haberler.com, hurriyet.com.tr, 23.07.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör