Ergin Koçyıldırım

Mucit, Bilim İnsanı, Tıp Doktoru

Türk bilim adamı, mucit, Tıp Doktoru.  ABD’de Pittsburgh Üniversitesi McGowan Enstitüsü Araştırma Merkezi’nde 2008 yılından beri çocuk ve bebeklere yapay kalp ve kök hücreden organ yapımı ve yapay kan üretimi alanlarında çalışıyor.

Amerikan Savunma Bakanlığı ile bazı Amerikan kuruluşlarıyla gizli projeler üzerinde de çalışan Koçyıldırım, biyonik adam olarak adlandırılan mekanik insanın bir süre sonra mekanik parçalardan değil de geliştirdikleri kök hücre yöntemiyle gerçeğe dönüşeceğini belirtiyor.

Türkiye’deki coronavirüs salgını sürecini yakından takip eden Dr. Ergin Koçyıldırım, sürecin ülke içinde ve diğer ülkelerdeki seyri ve konu ile ilgili bilimsel gelişmeler hakkında bilgilendirici açıklamalar yapıyor.

 KAYNAKÇA: Türk Bilim Adamı ABD'de Mucizelere İmza Atıyor (turkishnews.com, 17.01.2019), Ergin Koçyıldırım (eksisozluk.com, 18.03.2020), Dr. Ergin Koçyıldırım: Yurt dışına test satıp yine yurt dışından (evrensel.net, 30 Mart 2020), Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ergin Koçyıldırım: Koronavirüs aşısı fareler üzerinde başarılı oldu, insanlar için onay bekleniyor (star.com.tr, 3 Nisan 2020), Türk doktor: Aşı başarılı oldu haberi (borsagundem.com, 3 Nisan 2020), Haber Hafta Sonu: Dr. Ergin Koçyıldırım'la ABD'nin ve Türkiye'nin kriz yönetimi (youtube.com, medyascope.tv, 11.04.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör