Melihat Gülses

Türk Sanat Müziği Sanatçısı, Ses Sanatçısı

Doğum
Eğitim
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü

Türk Sanat Müziği sanatçısı, ses sanatçısı. 1958, Konya doğumlu. 1981 senesinde TRT İstanbul Radyosu ile müzik hayatına adım atmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü mezunudur. İstanbul Radyosu Tanbur sanatçısı Necip Gülses ile evlidir. Bu evliliğinden bir kızı ve bir oğlu vardır.

Ahmet Tahir ve Nurten Köseoğlu çiftinin üçüncü çocuğu olan usta sanatçının erkek kardeşi Zeki Celal Köseoğlu birçok ilde Savcı olarak çalışmıştır. Ablası ise Demet Köseoğlu İktisat Fakültesi’nden mezun olmuş ve bankacı olarak çalışma hayatını sürdürmüştür.

Günümüzde televizyon programları yapmakta, yurtdışı ve yurtiçi konserlerde solist olarak sahne almakta aynı zamanda TRT İstanbul Radyosunda besteleri seslendirmektedir.

 

Albümleri:

 

Hüznün Hikayeleri, Musikişinas Tüccarlarımız, İbrahim Bodur Güftelerinden Şarkılar, Narçiçeğim, İstanbuldan Atinaya Türküler, Beyaz Köpükler, Klasik Dönem Türk Müziği, Selanik’e Ağıt, Senden Uzakta, Sensiz, Tuna’ya Hasret, Türk Müziğinde Neoklasik Dönem, Eşber Yağmurdereli Şarkıları, Şifa Meltemi gibi albümlere imzasını atmıştır.

 

Ödülleri:

 

2012’de Pertevniyal Lisesi’nde 2011 Yılın en iyi Türk Müziği sanatçısı ödülü, yine aynı sene 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2011 yılı Türk Müziği Sanat Ödülü’nün sahibi olmuştur.

 

KAYNAKÇA: Melihat Gülses Kimdir? (odatv.com, 28 Nisan 2009), Melihat Gülses Haberleri ve Melihat Gülses Gelişmeleri (milliyet.com.tr, 06.12.2018), Melihat Gülses Kimdir (haberler.com, 06.12.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör