Ali Keskin

Gazeteci-yazar

Siber güvenlik uzmanı,  gazeteci yazar. 1991 doğumlu. 'Beyaz Şapkalı' hacktivist gruplara katılarak, bu alanda terör örgütleriyle mücadele etti. Fakat bilgisayara olan merakı onu eğitim hayatından uzaklaştırdı. Birçok yazılım dili öğrenerek, kendisini geliştirdi.

Ağ ve bilgisayar sistemleri, bilgisayar programcılığı, bilgisayar destek uzmanlığı, yazılım geliştirme ve veritabanı yönetimi gibi alanlarda uzmanlık edinerek, 'Siber Güvenlik' alanında çalışmalarına katılmaya, 2015 yılları sonrasında birçok kurumsal şirkete güvenlik alanında eğitimler vermeye başladı.

2016 yılında Forum USA (ABD) gazetesinde teknoloji alanında yazılar yazmaya başladı. 2017 yılında Super Haber internet haber sitesinde teknoloji köşe yazarı oldu. Lara Teknoloji firmasıyla iş birliği imzalayıp, mobil uygulamalar geliştirmeye başladı.

Bu yıllarda medya alanında etkili bir isim oldu. CNN Türk, TRT Haber, Tvnet, Show Tv, Kanal D, Beyaz Tv, TGRT Haber gibi birçok tv kanalında programlara katılarak, teknoloji alanında yorumlar yaptı.

Birçok teknoloji, siber güvenlik etkinliğine, konferanslarına konuşmacı olarak katılmıştır. Halen kurumsal bir firmanın güvenlik sistemlerinden sorumlu yönetici olarak görev yapmaktadır.

KAYNAK: Ali Keskin (Bilgi teyidi, Kasım 2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör