Ömer Arısoy

Kamu Yöneticisi, Müsteşar, Hukukçu

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukukçu, avukat, kamu yöneticisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı. 1974 yılında Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı.

1989 yılında Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksek Okuluna (İletişim Fakültesi) girdi ve üç yıl devam etti. 1992 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1997 yılında bitirdi. Bir müddet serbest avukat olarak çalıştı.

1999 – 2004 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, 2004 – 2014 tarihleri arasında Hukuk, Emlak-İstimlak, Kültür, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı ve İhale Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü, kültür yayınlarını yönetti.

Ekim 2014 tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevine atandı ve 2016 yılının Eylül ayına kadar bu görevde bulundu.

Eylül 2016'dan itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapmakta olan Ömer Arısoy, evli ve iki çocuk babasıdır.

KAYNAK: Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yeni müsteşar atandı (turizmajansi.com, 28 Eylül 2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör