Hamide Sürücü

Makina Mühendisi, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü

Makine mühendisi, siyasetçi, milletvekili. 1980 yılında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğdu. İlkokulu Birecik ilçesi orta öğrenimini Şanlıurfa merkez İmam Hatip Lisesi Kız Bölümümde tamamladı. 1996 yılında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazandı. 28 Şubat Sürecinde “Başörtüsü Yasağı” nedeniyle okuluna bir dönem ara verdikten sonra 2001 Öğretim yılının ilk döneminde bu bölümden mezun oldu.

2002-2004 yılları arasında özel bir fabrikada muhasebe ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004-2010 yılları arasında kendi işini kurarak projecilik ve yapı denetçiliği yaptı. 2005-2015 yılları arasında aralıksız il yönetim kurulu üyesi olarak değişik çeşitli Görevlerde bulundu 30 Mart yerel yönetim seçimi ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde parti hatipliği görevlerinde bulundu.

Kent konseyi kadınlar meclisi kurucu üyesi olan Hamide Sürücü, 25. Dönem Şanlıurfa milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. Makine Mühendisleri Odası aktif üyesidir. Çok iyi düzeyde Kürtçe, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilir. Evli ve üç çocuk annesidir.

KAYNAK: 25. Dönem Milletvekilleri – Şanlıurfa (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör