Ahmet Baha Öğütken

Maliyeci, Milletvekili, İş İnsanı, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Oxford Üniversitesi

Maliyeci, iş ve siyaset adamı, milletvekili. 1961'de İstanbul Fatih’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı. İngiltere’nin Oxford şehrinde akademik eğitim aldı.  1986 yılından beri Mali Müşavirlik mesleğini uluslararası mali denetim firmasında icra etmektedir.

Aktif siyasi hayatına, AK Parti Fatih ilçesi kurucu başkanı olarak başladı, teşkilat mensuplarının 3 kongrede onu üst üste ilçe başkanı seçmesi sonucu, görevini 9,5 yıl sürdürdü. Bu görevinden 24. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili olmasından dolayı ayrıldı. 2011-2013 seneleri arasında Plan Bütçe Komisyonunda yer almış aldı, Şubat 2013 döneminden itibaren Teşkilat başkan yardımcılığı (Marmara koordinatörlüğü) yaptı. Aynı zamanda Ekvator Dostluk Grubu Başkanlık ve Arjantin Dostluk Grubu 2.  Başkanlık görevinde de sürdürdü

Yeni Dünya Vakfı, Şebinkarahisar Vakfı, Rumeli Vakfı, Alzheimer Vakfı, Meslekte Birlik Grubu, İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Kızılay Derneği Fatih Şubesi, Boğazları ve Eserlerini Yaşatma Derneği, görev alıp katkıda bulunduğu vakıf ve yardım kuruluşlarıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör