İbrahim Haskoloğlu

Youtuber, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Üniversite

Gazeteci, youtuber. 1996 yılında Malatya’da doğdu. Üniversite eğitimine İstanbul’da devam etti ve üniversitedeyken çeşitli kanalların haber merkezlerinde stajlar yaptı. O stajlar sırasında da Youtube kanalında Türkiye'nin önemli siyasetçileri, bakanları, gazetecileri ile röportajlar yaptı. Türkiye YouTube üzerinden ilk politik röportajları yaptı ve yaptığı bazı röportajlar ulusal kanallarda da yer aldı. Bu programlar sırasında da sosyal medya üzerinden özel haberler yaparak kitlesini genişletti.

Üniversiteyi bitirdikten sonra Youtube ve sosyal medyada üzerinden çalışmalarına devam etti. Bu süreçte uluslararası anlamda önemli haberlere ve röportajlara imza attı. Venezuela’da 2019 yılında meydana gelen olayların baş aktörü olan Guaido ile röportaj yaparak dikkatleri üstüne çekti. Juan Guaido, o dönem sadece 3 kanala röportaj vermişti. New York Times, Vice News ve İbrahim Haskoloğlu. Röportaj sonrası, CNN Espana’nın özel konuğu olarak yayınlara bağlanmaya başladı. Bu olay sonrası Latin Amerika’daki önemli kanallara Ortadoğu ve Türkiye ile ilgili konuk olarak katılmaya devam ediyor.

ABD 45. Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olan Bolton ile de röportaj yapan Haskoloğlu, bu röportajla da uluslararası medyada yer almaya devam etti. İbrahim Haskoloğlu, İspanyolca ve İngilizce dillerinde birçok kanala konuk olarak katılmaya devam ediyor.

 

Sosyal Medya Hesapları:

 

Twitter: https://twitter.com/haskologlu

Instagram: https://www.instagram.com/ibrahimhaskologlu/

Youtube: https://www.youtube.com/ibrahimhaskologlu

 

KAYNAK: İbrahim Haskoloğlu (Bilgi teyidi, 17.09.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör