Nilay Toprak

Youtuber, Sosyal Medya Fenomeni, Televizyon Programı Sunucusu, Oyuncu

Doğum
Eğitim
Trakya Üniversitesi Serigrafi Bölümü

Sosyal Medya FenomeniOyuncu, Şarkıcı, Tv Programı Sunucusu, Tiyatrocu,  1986’da  Siirt’te doğdu. Baba tarafından da aslen Siirt Kurtalanlıdır. Türk Halk Müziği Sanatçısı, Deniz Toprak ablasıdır. Anadolu Kız Meslek Lisesi Resim Bölümünü bitirmiştir. Ardından Edirne Trakya Üniversitesi Serigrafi Bölümünde eğitimini yarıda bırakmış, daha sonra Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisinden mezun olmuştur.

Özellikle Vine videoları ile tanınmış, kısa sürede ciddi bir takipçi sayısına ulaşmıştır.

Bir yıl kadar Kanal 7 ekranlarında muhabirlik yapmış, ayrıca Sessiz Çığlıklar isimli Tiyatro oyununda yer almıştır. 3 sene kadar Deniz Toprak’ın back vokalliğinide yapan Nilay Toprak, 6 sene karate, 4 sene tekvando 2 sene aerobik eğitmenliği ve 2 yıl kadar da grafiker olarak çalışmıştır.

Propaganda 2 isimli sinema filminde de rol alan Nilay Toprak 2017 yılında ise Mehmet Ali Erbil’in sunmuş olduğu Çarkıfelek yarışma programında ev halkı ile stüdyoyu buluşturan spiker olarak görev almıştır.

6 çocuklu bir ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bir röportajda erkek çocuğu tutturmak için çok çocuk yaptıklarını dile getirmiş, en son kız çocuktur. Kendisinden küçük iki erkek kardeşi vardır.

Akademi döneminde şamatasına çektiği, sevgilisiyle ayrı, annesi ile apayrı konuşan kız adlı videosu ile kazayla fenomen olduğunu aktarmıştır. Resmi Facebook hesabı üzerinden yüklediği bu video 24 saat içinde 5 Milyon kişi tarafından paylaşılmıştır. Çektiği 3 videodan sonra Kanal 7 den muhabirlik teklifi almıştır. Ara sıra sosyal medya fenomenleri Nez Demir ve Yasemin Sakallıoğlu ile de birlikte çektiği videoları takipçileri ile paylaşmıştır.

İlk videosundan sonra 2 sene sosyal sorumluluk adı altında Sessiz Çığlıklar isimli oyunda Berrin adlı karakter ile 4 ödül kazanmıştır.

 

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

 

O İş Bende (2019)

Göktaşı (2018)

 

KAYNAKÇA: Nilay Toprak (beyazperde.com, 21.04.2019), Nilay Toprak (sinematurk.com, 21.04.2019), Nilay Toprak (sinemalar.com, 21.04.2019), Nilay Toprak (diziler.com, 21.04.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör