Reynmen

Youtuber

Doğum
Eğitim
Lise mezunu
Diğer İsimler
Yusuf Aktaş

Youtuber. Gerçek adı Yusuf Aktaş olup, sosyal medyada Reynmen ismi ile tanınmaktadır. 1995 yılında İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Üç kardeştir, bir kardeşi ve bir ablası vardır. Babasının ismi Rahmi, annesinin ise Nasibe’dir.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır.

Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmıştır. Ancak oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış son olarak oradan da ayrılarak açık öğretim lisesini tamamlamıştır.

Yaşantısını İstanbul Bağcılar’da sürdürmekte, Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp’ta çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmayı başarmıştır. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmektedir. Ve her geçen gün daha da başarılı hale gelmektedir.

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ile de arası oldukça iyidir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısını söylemiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe katetmiştir. Ayrıca 2018 yılında dünyanın en iyi aktörlerinden Dwayne Johnson ile bir araya gelmiştir. Bu video Yusuf Aktaş’ın özellikle sosyal medya’da ne kadar önemli bir isim olduğunu da gözler önüne sermiştir. Dwayne Johnson ve The Rock ile Hong Kong’ta görüşmüştür.

 

Reynmen’in Anlamı:

 

Reynmen, adının anlamını, sosyal medyadan şöyle açıklamıştı:

“Evet arkadaşlar, Reynmen'in gerçek anlamını açıklıyorum! Reyn: Leke, kir, pas. Günahın artması, kalp katılığı, gönül karası anlamına geliyor. Men ise ‘engellemek, yasaklamak' anlamına geliyor. Yani Günahın artmasını engellemek, kalp katılığını engellemek, yasaklamak gibi anlamı var. Yağmur Adam anlamı da güzel tabii ama Osmanlıca bir anlamı da mevcut.”

 

KAYNAKÇA: Reynmen (Yusuf Aktaş) kimdir? (posta.com.tr, 6 Şubat 2019), Reynmen kimdir? (cnnturk.com, 14 Eylül 2019), Reynmen kimdir? (haberturk.com, 8 Ocak 2020), Reynmen kimdir, asıl adı nedir? (sozcu.com.tr, 2 Şubat 2020), Reynmen kimdir, kaç yaşında, nereli? (milliyet.com.tr, 02.02.2020), Reynmen Kimdir? - Reynmen Hayatı ve Biyografisi (haberler.com, 02.02.2020), Reynmen kimdir, asıl adı nedir? (yeniakit.com.tr, 02.02.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör