Nusret Gökçe

Sosyal Medya Fenomeni, İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Ortaokul mezunu

Girişimci İş Adamı, Nusret Et Restaurantları Sahibi, Sosyal Medya Fenomeni. Yayımladığı videolarla sosyal medyada birden bire ün kazanan Nusret Gökçe, ününü Türkiye dışına da taşımayı başardı. Dünya onu o meşhur dirsekten tuz dökme hareketi ile tanıdı. Şu anki konumuna kasap çıraklığından başlayarak gelen Nusret Gökçe, kendi ismiyle açmış olduğu restoranını dünyaca ünlü restoranlar zincirine taşımayı başardı.

Nusret Gökçe, sosyal medyanın gücünü kullanarak ününe ün katmaya devam ediyor. Türkiye'de ortaya çıkardığı restoran zincirini yurt dışına da taşımayı başaran Nusret, son günlerde sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Peki, Dünyaca ünlü isimlerin kıskacına alınan Nusret Gökçe kimdir? İşte, genç girişimcinin yaşamına dair bazı detaylar

 

Nusret Gökçe Kimdir?

 

1983 yılında Erzurum'da dünyaya gelen Nusret Gökçe, maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir. Henüz iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum'dan Darıca'ya göç eden Nusret, maddi sebepler dolayısıyla Darıca Faik Şahenk Ortaokulu'nu altıncı sınıfta bırakmak zorunda kalmıştır.

Meslek hayatına Bostancı'daki kasaplar çarşısında başlayan Nusret, uzun bir süre kasp çıraklığı yapmıştır. Büyük bir kasap dükkanında 10 ustayla aynı anda çalışan Nusret, günde 18 saat aktif olarak çalışmıştır. Et doğramadaki profesyonelliğini dar zamanda çok iş yapma konusuna borçlu olan Nusret, ilk olarak 2007 yılında İstinye Park'ta açılan kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlamıştır. Bu deneyimin ardından Dünya üzerindeki diğer restoran konseptlerini görmek isteyen genç girişimci, Arjantin'e doğru yola çıkmıştır.

Cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile gittiği Arjantin'de kasapları ve restoranları gezen Nusret, sektör hakkında fikir edinmeyi başarmıştır.

Türkiye'ye döndüğünde aynı işyerinde çalışmaya devam eden Nusret, bu deneyimleri işine aktarmayı başarmıştır. 'Lokum', 'Ceviz', 'Kafes' gibi pişmiş et türlerini ilk kez kendisinin yaptığını iddia eden dünyaca ünlü restoran sahibi, bu kez yeni deneyimler için Amerika'ya gitmeyi kafasına koymuştur. Zor şartlar altında aldığı üç aylık Amerika vizesinin ardından New York'un en bilindik dört restoranında para almadan çalışmış ve yaptığı mönü New York Times'da yayınlanmıştır.

Nusr-et Steakhouse, 2010 yılında Etiler’de Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı ile kurulmuştur. 2012 yılında ise d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) ile ortaklığa imza atılmıştır. 2010 yılında başlayan Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı tüm Nusr-Et Steakhouse’larda hali hazırda devam etmektedir.

2009 yılına kadar tek olarak devam ettiği işletmesine, 2012 yılı itibariyle Doğuş Grubu ortak olmuştur. Eskiden 1800 TL maaşla çalıştığını, şu an ise 400 çalışan istihdam ettiğini belirten Nusret, yaptığı etleri yemek için yurtdışından özel jetleriyle müşterilerinin geldiğini ve bunun kendisi için büyük bir mutluk olduğunu ifade ediyor.

Nusret yatırımlarına Dubai ve ABD'den sonra Avrupa'da da devam ediyor. Nusret Gökçe, instagram'dan paylaştığı dünya haritasında Berlin, Paris, Monaco ve Cannes gibi kentlerde yeni restoranlar açacağını duyurmuştur.

 

Maçka Park Otel’i Satın Aldı

 

Dünyaca ünlü işletmeci Nusret Gökçe, İstanbul'da otel satın aldı. Doğuş Holding, İstanbul Maçka'daki Park Hyatt'ı Nusret Gökçe'nin 2019 Şubat ayında kurduğu Nusret Yatırım AŞ'ye devretti. Nusret otelin devri için anlaşmaya imza attığı anların görüntülerini Instagram hesabından paylaştı. Nusret paylaşımında, ''Benim için hayal olan bugün gerçek olan İstanbul Park Hayatt otelin sahibi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bütün dünyaya hayırlı olsun" notunu yazdı.

 

Nusret'ten PR İddialarına Fotoğraflı Cevap

 

Türkiye, Dubai, Abu Dhabi, Miami, Doha ve son olarak New York’ta da bir şube açan Nusret’in, yeni açtığı mekanını eski İngiliz futbolcu David Beckham ve 3 çocuğu ziyaret etmişti. Mekanda çekilen görüntüler olay olmuştu. Çekilen fotoğraf ve videoların ardından Nusret’in bunları reklam amaçlı yaptığı ve mekanlarına gelen ünlülere para ödediği yönünde söylentiler çıkmıştı.

20 Şubat 2018 Salı 19:11 Sanatçısından mankenine, prensinden iş adamına, sporcusundan sinema yıldızına kadar dünyadaki ve ülkemizdeki sayısız ünlüyü mekanlarında ağırlayan ve fotoğraflar çektiren ünlü aşçı ve iş adamı Nusret Gökçe, kendisine yöneltilen iddialara cevap verdi. Bir Fotoğraf Daha Etleri baharatlarken yaptığı bilek hareketi ile adete bir fenomen haline gelen Nusret, paylaştığı fotoğraflar ile reklam yaptığı ve bu reklamları yaparken ünlülere yüksek miktarlarda para ödediği iddialarına yanıt verdi.

Rus ve İngiliz çifte vatandaşlığı olan bir milyarder ve İngiltere Premier Ligi’nin güçlü temsilcilerinden Chelsea Klübü’nün patronu olan Abramoviç ile de bir fotoğraf çektirerek iddialara cevap veren Nusret, fotoğraf aracılığıyla ‘’bu da mı PR?’’ şeklinde bir cevap sorusu yöneltti. David Beckham ile Çektirdiği Fotoğraf Türkiye, Dubai, Abu Dhabi, Miami, Doha ve son olarak New York’ta da bir şube açan Nusret’in, yeni açtığı mekanını eski İngiliz futbolcu David Beckham ve 3 çocuğu ziyaret etmişti.

Mekanda çekilen görüntüler olay olmuştu. Çekilen fotoğraf ve videoların ardından Nusret’in bunları reklam amaçlı yaptığı ve mekanlarına gelen ünlülere para ödediği yönünde söylentiler çıkmıştı. İddialara göre Nusret, David Beckham’a restoranına gelmesi için 400 bin dolar ödemişti ve bu sayede reklam yapmıştı. Anlamlı Cevap Sosyal medya gönderileri ile sürekli gözleri üstünde tutmayı başaran Nusret, eski İngiliz Futbolcu David Beckham ile reklam için fotoğraf çektirdiği yönündeki iddialara, yine köklü bir İngiliz klübü olan Chelsea’nin patronu Roman Abramovic ile ve yine fotoğraflı bir cevap verdi. Fotoğrafın altına ‘’bu da mı PR?’’ şeklinde bir soru yazan Nusret, önümüzdeki günlerde dünyaca ünlü daha bir çok isim ile fotoğraf çektireceğe benziyor.

Öncesinde… Yakın zamanda instagram hesabı üzerinden 1998 yılına ait bir fotoğrafını paylaşan ve altına da ‘’nothing is impossible’’ yani ‘’hiçbir şey imkansız değildir’’ yazan Nusret, bundan öncesinde de Suudi Prensi El Suud tarafından özel uçağı ile ağırlanmış ve 20 bin TL’lik bir bahşiş almıştı. Ülkemizde de ünlü futbolcuları, sanatçıları ve göz önündeki diğer isimleri sürekli restoranlarında ağırlayan Nusret, böylelikle kendisi hakkında yapılan ‘’para ile reklam yapıyor’’ iddialarına cevap vermiş oldu.

 

KAYNAKÇA: Nusret'in Hayatı ve Bilinmeyenleri - Yokluktan Zirveye Başarı ... - Yasin ve Bekir (YouTube - 18 Ocak 2017), Nusret Gökçe Başarı Hikayesini Anlattı - Nusr-Et Kimdir - Talha Kaplan (YouTube - 20 Ocak 2017), Nusret Gökçe kimdir? Nerelidir? (hürriyet.com.tr, 23.01.2017), Nusret Gökçe: Bildikleriniz ve Bilmedikleriniz (internethaber.com, 1 Şubat 2019), Nusret hayat hikayesi, Nusret Gökçe kimdir nereli kaç yaşında? (aksam.com.tr, 7 Şubat 2017), Nusret’in 'yeni' havası(takvim.com.tr, 24.02.2019), Nusret Gökçe kimdir nereli kaç yaşında? (takvim.com.tr, 23 Mart 2019), Nusret yatırımlarına Dubai ve ABD’den sonra Avrupa’da da devam ediyor (takvim.com.tr, 23.03.2019), Nusret yazar arıyor! Nusret Gökçe kimdir? (posta.com.tr, 9 Haziran 2019), Nusret'ten PR İddialarına Fotoğraflı Cevap (Emlak365.com, erişim 08.10.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör