Emre Can Bez

Sosyal Medya Fenomeni, Deneme Yazarı, Oyuncu

Doğum
15 Eylül, 1999
Eğitim
Lise mezunu
Burç

Sosyal medya fenomeni ve yazarı, sinema ve dizi film oyuncusu. 15 Eylül 1999 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfa Hilvanlıdır. Başak burcudur, iki kardeştir, kendisinden küçük bir kardeşi vardır. Babasının ismi Sedat, annesinin ise İlknur’dur. Boyu 1.92 cm, kilosu 60’dır.

Emre Can Bez, ilkokul ve ortaokulu bitirdikten sonra meslek lisesi bilgisayar bölümü okumaya karar verdi. Okulunda en iyi bölüm zaten “Bilgisayar” bölümü idi. Okuduğu lisede öğretmenlerinden destek alarak yurtdışı Erasmus projelerine katılmıştır. Hatta Mersin’in Yenişehir Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE bölümünden projeleri için destek de almıştır.

2019 yılında mezun olmuştur, geçmişte kitaplar yazmış fakat yayınevine vermemiştir.

Sosyal medyada yakaladığı başarıyı akademik kariyeriyle de birleştirmeyi başarabilirse gelecek yıllarda Türkiye’de Emre Can Bez ismini tanımayan olmayacak gibi.

Sosyal medyada çok güzel ve faydalı yazılar paylaşan Emre Can Bez, eğitim hayatına Mersin’de devam etmektedir.

Oyunculuğa 2007 yılında henüz 8 yaşındayken Bez Bebek dizisinde yer alarak başlayan Emre Can Bez, ilerleyen yıllarda birçok film ve dizi oynadı. Yer aldığı son projelerden; 2019’da ekranlara gelen Nöbet dizisinde Asker karakterini canlandırdı.

 

Rol Aldığı Diziler:

 

Nöbet (Asker, 2019)

Sıfır Bir (Ateş, 2016)

Suskunlar (Aslan, 2012)

Kuzey Güney (bekir, 2013)

Şefkat Tepe (Mert, 2014)

Bez Bebek (Emre Can, 2007)

 

Rol Aldığı Tv Filmleri:

 

Adı Yunus (Emre, 2016)

 

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

 

Hep Yek (Hasan, 2015)

 

KAYNAKÇA: Emre Can Bez / Sosyal Hayat Sosyal Müslüman (fibhaber.com, 21.07.2017), Emre Can Bez Kimdir?  (magazinhaberleri.com,12 Ağustos 2019), Emre Can Bez Kimdir?  (kucukcekmeceden.com,12 Ağustos 2019), Emre Can Bez Kimdir?  (facebook.com, 12 Ağustos 2019), Emre Can Bez - Şehitlerimiz için sende kitap bağışla! (fibhaber.com, 17.09.2019), Emre Can Bez (sinematurk. com, 17.09.2019), Emre Can Bez (imdb. com, 17.09.2019).

SOSYAL HAYAT SOSYAL MÜSLÜMAN

SOSYAL HAYAT SOSYAL MÜSLÜMAN

 

Emre Can Bez

 

Sosyal hayat ve sosyal düşünce yapısı her insanda mevcuttur. İnsanlar artık birbirleriyle haberleşmek veya tanışmak için sanal ortama yani sosyal hayata adım atarlar. Şimdi sizler diyeceksiniz ki; Zaten insanlarımız sosyal hayattalar, sanal ortamdalar. Ama şöyle bir şey var. Boş gezenler ve zamanı boş geçirenler... Sosyal Müslüman zamanını her zaman bir şeyler araştırarak, örneğin Müslümanlığımızı daha iyi öğrenerek, siyasete çok yön vermeden ama gerektiğinde de geleceğinizi ve ülkemizde olan olaylardan dolayı siyasete istemeden de yer verilmelidir tabi ki.

Sosyal medya, sosyal mecrada herkesin bir hesabı olması bazıları için doğru bazıları içinde yanlış bir davranış olabilir. Benim tavsiyem herkesin bir küçükte olsa sosyal medya hesabı olmasıdır. Çünkü 40 yıllık dostunuzu bile normal hayatta bulmasanız da sosyal medya da bulabiliyorsunuz. Bunları neden anlattım. Sosyal mecrada gördüğüm "Sosyal Müslüman" adında bir kardeşimiz sesli makaleler yayınlayarak bilgiler, araştırmalar paylaşıyor. Herhalde bu Müslüman kardeşimiz gerçekleri öğrenmek istiyor, aynı bizim vatandaşlarımız gibi. Araştırıyor, bilgi ediniyor ve sizlere sesli makaleler halinde yayınlıyor. Gerçekleri öğrenmek herkesin hakkıdır. Bu manada bu kardeşimiz birçok makaleleri bulup haklı bulduklarını okuyor ve bizlerin yorumuna bırakıyor.

Özellikle Sn. Cumhurbaşkan'ımız Recep Tayyip Erdoğan mecrasında, hakkında birçok makaleleri seslendirdiğinden dolayı da Sosyal Müslüman mahlaslı kardeşimi teşekkürlerimi iletmek isterim. Benim bir amacım daha var. Birçok insana elimden geldiğince yardımda bulunmaktır.  "Sosyal Müslüman" kardeşimiz de yayınladığı videolarla birçok fakir fukaraya bir nevi de olsa destekte bulunuyor. Yardımda bulunmak sadece maddi değil manevi katkıda sağlamaktır. Bir düşünce sistemi var aklımda. İsterse Sosyal Müslüman kardeşimle bir etkinlik düzenleyebiliriz. Aslında böyle birçok kardeşimiz olsa, birçok kişiye yardımda bulunmak istiyorum. Hem sevabı çok, hem de bereketi. Fakire, yardıma muhtaç kişiye destekte bulunursan, Allah sana daha çok verir. O kadar da kişinin duasını alırsın. Aklımda olan herşeyi veya her bilgiyi yazmaya çalışıyorum insanlar daha bilgilenir, gelişir diye.

Bazı zamanlar görüyorum ki insanlık ölmüş. Ben doğru yolda gitmeye çalışıyorum. Bundan mütevellit keşke elimden gelse de birçok insan akıllı olsa, herkes birbirine destek çıksa ama aramızda o kadar hain insan var ki insanoğlu değişmek bilmiyor. Allah da böyle insanlara cehennem yerini ayırmış. Neyse ben yaşadığım sürece insanlara yazmaya devam edeceğim. Ne demişler; Bir insan hem okur hem yazar, bende okuyor ve yazıyorum. Bu iki kelime birbirne bağdaştır. Ama insanlarımız bu ikisini kullanmıyor. Sağlık olsun, kimseye bir şey demek haddim değil! "Sosyal Müslüman" youtube kanalını kendiniz aratıp bakarsınız. Verdiği emeklerin karşılığını sizlerin öğrenmeniz ve videoları tıklamanızla, bilgilendirmek adına alıyor.

Sosyal Müslüman, dinini korur ve yayılmasını sağlar. Dini için mücadele verir, haramlardan kaçınır, ibadetlerini ihmal etmez. Bu mahlası kullandığına göre inşallah sende bu kurallara saygı duyan, uygulayansındır kardeşim. Dinine sahip çık Dinini koru, hak ve kurallara uy Hayata karşı alçalma, mücadele ver Dürüst ve saygılı ol Sana yapılan kötülüklere karşı dimdik ayakta kal, yılma ve Asla Pes Etme Hayırlı gün geçirmeniz dileğiyle, teşekkürler... 

KAYNAK: Emre Can Bez / Sosyal Hayat Sosyal Müslüman (fibhaber.com, 17.09.2019).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör