Ebru Özdemir Kışlalı

İnşaat Mühendisi, İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

İnşaat mühendisi, iş kadını, Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı. Ayrıca Limak Grup Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1974 yılında Ankara'da doğdu. 1991 yılında TED Ankara Koleji’nden ve 1995 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. New York’ta Fordham Üniversitesi’nden Uluslararasi Finans ve İş Yönetimi üzerine MBA derecesini almıştır.

Çalışma hayatına 1997 yılında, Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticaret ile havalimanı ve limancılık sektörlerinde faaliyet gösteren Limak’ta başlayan Ebru Özdemir, 2010 yılında Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Özdemir, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Priştina Uluslararası Havalimanı ve LimakPort İskenderun gibi büyük Kamu-Özel İşbirliği projelerine imza atmıştır.

Kendisinin liderliğinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” “Gelişmekte Olan Pazarlarda En İyi 40 Kamu Özel İşbirliği Projesinden Biri” olarak ödül almıştır. Ayrıca Uludağ ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketleri, Euromoney Project Finance tarafından “Avrupa’da Yılın Finansmanı” ödülünü kazanmıştır.

Ebru Özdemir Kışlalı, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi bünyesinde yer alan Uluslararası Kamu Özel İşbirliği Projelerinde En İyi Uygulamalar Merkezi’nde oluşturulan Danışma Kurulu’na Türkiye’den seçilen tek üye olmuştur.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve etkin girişimcileri destekleyen Endeavor Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi olup, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Müteahhitler Birliği’ne üyedir. Aynı zamanda Tate Modern Müzesi MENAAC (Ortadoğu ve Kuzey Afrika İktisab Komitesi) üyesidir.

KAYNAKÇA: Ebru Özdemir (endeavor.org.tr, 04.11.2018), Ebru Özdemir (limak.com.tr, 04.11.2018), Ebru Özdemir Biyografisi (haberler.com, 04.11.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör