Abdulkerim Gök

Maliyeci, Milletvekili, Akademisyen, Siyasetçi

Doğum
01 Mart, 1970
Eğitim
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Burç

Akademisyen, maliyeci, siyasetçi, milletvekili. 1 Mart 1970’te Şanlıurfa’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Zübeyde’dir. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalında tamamladı.

Bir süre kamu bankasında uzman yardımcılığı görevinde bulundu. Serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak çalıştı. Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde yardımcı doçent olarak derslere girdi. Aynı fakültede Maliye Bölüm Başkanlığı ve Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Kızılay Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Şanlıurfa Yoksulluk ve İşsizlikle Mücadele Derneğinin kuruluşuna öncülük etti. Şanlıurfa Belediyesine danışmanlık yapmasının yanı sıra İl İstihdam Kurulunda görev aldı.

Abdulkerim Gök, Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Yasama Dönemi Şanlıurfa Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı.

İngilizce bilen Gök, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAK: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör