Muzaffer Balin

İş İnsanı

Doğum

İş adamı. 1954 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1969 yılında kardeşleriyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İki dikiş makinesiyle girdikleri tekstil sektöründe hızla yükselerek,1972 yılında üretime başladıkları 'Balin Önlükleri'yle marka haline geldiler. Almanya başta olmak üzere, Avrupa’nın çeşitli ülkelerine, 'Blue Jean' ihraç ettiler. 1992 yılında “Balins FM”, kısa bir süre sonra, 'Veys FM' ve 'Nehar FM' adlı radyolarla medya dünyasında yerlerini aldılar.

Muzaffer Balin,1998 yılında kendi başına çalışmak amacıyla Balin Şirketler Grubundan ayrılarak Antalya’ya yerleşti. Bu şehirde, havaalanına giden yol üzerinde, 'Muba Shopping Center'i, ardından da “Güllük Mu-Ba Tekstil” mağazalarını açtı. Bu döneminde, Antalyalılara sadece Türk Sanat Müziği yayını yapan 'Mu-Ba' adında bir radyo kazandırdı. Daha ilk yayın yılında Mu-Ba, Magazin Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen “Altın Objektif” yarışmasında Türkiye’nin en iyi yerel radyosu ödülüne layık görüldü.

Diyarbakır Derneği’nin de Başkanlığını yapan Balin, Ata binmeyi de çok sever, ofisinde 40’ın üzerinde yılan, timsah ve iguana bulunur.

Tesbihten radyoya, kılıçtan tüfeğe, fotoğraf makinesinden kazmaya ve çekice kadar ne ararsanız bulursunuz Muzaffer Balin’in ofisinde.Tam bir antika meraklısı olan ve sanatçılara desteğiyle tanınan Balin, evli ve üçü oğlan biri  kız  dört çocuk babasıdır.

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör