Mustafa Koç (Vali)

Kaymakam, Kamu Yöneticisi

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi
Diğer İsimler
yeni Niğde Valisi

Kamu Yöneticisi, yeni Niğde Valisi, eski Kağıthane Kaymakamı. 1976 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Adana - İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyünde, lise öğrenimini ise Rize'de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Siirt İline Kaymakam Adayı olarak atandı.

Mustafa Koç, Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı - Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı,  Kütahya - Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye - Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı'nın 2020 / 362 sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 27.07.2020 tarihinde Kağıthane Kaymakamlığı görevine başladı.

Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç, 12 Mayıs 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Niğde Valisi olarak atandı.  Evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAK: Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç - Kağıthane Kaymakamlığı (kagithane.gov.tr, 27 Temmuz 2020), Mustafa Koç Kağıthane Kaymakamlığına Atandı (hasbahcegazetesi.com, 27 Temmuz 2020), Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı (haberturk.com, 12.05.2022).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör