Mehmet Ersoy

Kültür ve Turizm Bakanı, Turizmci, İş Adamı

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü

İş adamı, turizmci, ETS tur, Maxxroyal, Atlasjet ve Voyage Turizm gibi birçok şirketin sahibi, devlet adamı, Kültür ve Turizm Bakanı .

1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Alman Lisesi mezunu olan Ersoy, daha sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde sürdürmüştür. İlk olarak ETS turu kuran ünlü iş adamı, sonrasında sektörel faaliyetlerini otelcilik alanında icra etmiştir.

Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, uzun yıllar evvel medyanın tanınan yüzlerinden biriydi. Show TV'de faaliyet gösteren Pervin Ersoy, Günaydın Türkiye adlı programın sunuculuğunu üstlenmişti. Birçok programa daha imza atan Ersoy, daha sonra ETS tur şirketine eşi ile beraber çalışmaya başlamıştır.

İkiz kardeşi Murat Ersoy ile beraber birçok şirketin yönetim ve idaresini sağlayan Ersoy, ETS turun kurucusudur. Ersoy kardeşler aynı zamanda ETS Tur, Maxxroyal otelleri, Atlasjet ve Voyage Turizm'in sahibidir.

Ticari faaliyetlerini geçtiğimiz yıllarda ayıran kardeşler, şirketleri de aralarında anlaşmalı olarak bölmüşlerdir. ETS tur ve Maxxroyal Otelleri'nin idaresini Mehmet Ersoy üstlenirken, diğer şirketler Murat Ersoy'da kalmıştır.

Mehmet Ersoy 2012 yılında cruise sektörüne adıma atmış ve Türkiye'nin ilk cruise gemi işletmecisi olmuştur. 2017 yılında ise online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakında tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başlamıştır.

Pervin Ersoy hanımla evli ve bir çocuk sahibidir.

KAYNAK: Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? (haber7.com, 10.07.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör