Rıdvan Duran

Spor Yöneticisi, Genel Müdür, İktisatçı, Bürokrat

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

Bürokrat,  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü, spor yöneticisi,. 1972  yılında Sakarya'da doğdu. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi ve SETA Genel Koordinatörü Prof. Burhanettin Duran’ın kardeşi, Adapazarı Belediyesi eski başkanı Aziz Duran’ın yeğenidir.

Orta öğrenimini Sakarya İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri  Bölümünde master yaptı.

Rıdvan Duran, 1994 yılında Adapazarı Belediyesi'nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1996-2004 yılları arasında Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. 2004-2008 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 yılına kadar Başkanlık Müşavirliği yaptı.

2014 yılında SASKİ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinin ardından Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevinde bulundu.

22 Temmuz 2017’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü olarak atanan Duran, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği, Türkiye Karate Federasyon Asbaşkanlığı yaptı.

Rıdvan Duran, 16 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak atandı. Halen Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanlığı görevi devam etmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

KAYNAK: Rıdvan Duran İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü oldu (sakaryahaber.com, 22.07.2017), Rıdvan Duran kimdir? (habervaktim.com,  05.01.2018), Rıdvan Duran kimdir? - Basın İlan Kurumu'na atanan Rıdvan Duran, SETA Genel Koordinatörü'nün kardeşi - Duran, Binali Yıldırım için oluşturulan seçim ekibinde çalışmıştı (t24.com.tr, 16 Ağustos 2019).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör